Cilt Sağlığı için Asla Yapmamanız Gereken 7 Çok Önemli Hareket

Cilt Sağlığı için Asla Yapmamanız Gereken 7 Çok Önemli Hareket

Bilerek veya bilmekeyerek Cilde zararı olan 7 önemli maddeyi sıralayarak asla yapmamanız gereken 7 cilt bakımı kuralından bahsedeceğiz.

Günlerce veya aylarca cilt bakımı yapıyor fakat sonuç alamıyor olabilirsiniz. Bun durumun nedeni gün boyu bilmeden yaptığınız yanlışlardan kaynaklanıyor olabilir. Ne yazık ki cilt bakımı yapan pek çok güzel bayan bazı konularda bilgi sahibi olmadıklarından ötürü sonuç alamamakta ve para ve zaman kaybına uğramaktadır. Bu zararlı alışkanlıklar cildinize zarar verebilir.

Yazının devamında sizler için Cilde zarar veren alışkanlıkları sıraladık.

Cilde Zarar Veren Alışkanlıklar

1. Sakız Çiğnemek

Sakız toplumumuzda oldukça yaygın ve sevilerek tüketilen bir ürün. Sakız çiğnemek tüm yüz kaslarını çalıştırıyor gibi görünse de aslında hep aynı kasları hareket ettirdiğinden ve bunu sürekli yaptığından cildin kırışmasını sağlıyor. Sakız çiğnemenin en çok kırışmasına sebep olan bölge ise çene etrafı ve üst dudak kenarlarımız. Sakız çiğnemeyi kırışmayı müsait bir cilt yapınız varsa azaltmanız da fayda var deriz.

2. Cep Telefonu Kullanmak

Hem cildimize zararlı hem de beynimize zararlı bu cep telefonları. Çünkü cep telefonları bütün gün elimizden düşmediği gibi onu masa üstü ve buna benzer bir çok yüzeye sürekli bırakıyoruz. Her an temizlemekse çoğumuzun yapmadığı bir streril. Telefonla sürekli konuşan gün boyu elinden düşürmeyenlerdenseniz peçeteyle en azından günde 2 – 3 kere telefonun yüze temas eden bölgesini silin ya da kulaklık kullanmayı alışkanlık haline getirin.

3. Kirli Yastık Kılıfı

Gece boyunca cildin kendi kendine onarım süreci vardır. Tüm gece boyunca yastığa temas eden cildimiz eğer ki yastık kılıfı temiz değilse cilt yenilenmesini yavaşlatır. Siz uyurken cildinizden ölü hücreler dökülür her gün kılıf değiştirilirse bu ölü hücreler mikrop saçarken cildinizi etkilemez.

4. Makyajla Yatmak

Dışarıdan eve geldiğinizde nasıl elinizi yıkıyorsanız cildinizi de makyajdan arındırmanız gereklidir. Yatağa yattığınızda yüzünüzde hala makyaj kalıntıları varsa cildiniz gece boyu kendini yenileyemez derinizde kalıcı hasarlara neden olabilir. Makyajla yatmak unutulmamalıdır ki kırışık ve erken yaşlanmanın en büyük nedeni. 5- Sıcak Duşta Fazla Kalmak Uzun uzun sıcak duşun altında hele ki kış aylarında isek mükemmel bir rahatlamadır. Ancak konu güzellik olunca bu alışkanlığınızı değiştirmeniz şart. Çünkü uzun süre sıcak duşun altında kalmak ciltte bulunan yağ oranını düşürüyor. Ciltte kızarıklık ve pütürleşmelere neden oluyor. Cildinizin nemsiz kalmasını istemiyorsanız ılık ve kısa duş almayı deneyin.

6. Tatlı Keyfi

Ciltte bulunan proteinler fazla alınan şeker sayesinde işlevini gerçekleştiremiyor ve şeker alımı maalesef cildi yaşlandıran en büyük besin kaynaklarından biri.

7. Stresli Hayat

Stres ne yazık ki günümüzün en büyük sorunlarından birisi. Çok stresli bir işiniz, hayat şartlarınız ve yaşantınız varsa bunu azaltmak sizin elinizde. Yapısal olarakta her olayı takan bir kişi iseniz sakinleştirici ve yatıştırıcı bitki çaylarını sabahtan bir bardak içmenizi tavsiye ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler