Cilt Sıkılaştırıcı Ev Yapımı Doğal Maskeler

Cilt Sıkılaştırıcı Ev Yapımı Doğal Maskeler

Sıkı bir cilde sahip olmak bayanlar tarafından arzu edilen bir durumdur. Sıkı ve gergin bir cilt çoğu kadının isteğidir çünkü cildin gerginliği, tazeliği ve sıkılığı yaşlanma etkilerini geciktirir. Sıkı cilde sahip bayanlarda  yaşanabilecek kırışıklıkların ve sarkmaların meydana gelmesi engellenmiş olacaktır.

Cilt Sıkılaştırma
Bitkisel Yöntemler ile Cilt Sıkılaştırıyoruz.

Cilt Sarkması Nedir ?

Bayanlarda yirmili yaşları geçtikten sonra yer çekiminin etkisi ile ciltte gevşeme belirtileri başlar. Deri hücreleri daha yavaş yenilenir. Bu yüzden yüzde çizgiler ve sarkmalar görülmeye başlanır. Bu cilt problemi -eğer cilt bakımı yapılmazsa- vakit ilerledikçe daha farkedilir, daha derin kırışıklıklara ve istenmeyen görüntülere sebep olabilir. Endişe etmenize gerek yok. Bitkisel cilt sıkılaştırıcı maskeleri kullanarak bu cilt sorununa çözüm üretebilirsiniz. Evde yapacağınız basit maske ve kürler ile daha taze, dinç ve diri görünen bir cilde kavuşabilirsiniz. Cilt sıkılaştırıcı bitkisel maskeler yapabilir ve cilt güzelliğinizi koruyabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler

Salatalık Maskesi

Cilt bakımı ve salatalık ile cilt sıkılaştırma
Cilt için salatalık kullanma

Salatalık cilt bakımı açısından zengin bir besindir. Salatalığın içeriğindeki mineraller ve çeşitli maddeler sebebi ile uzun zamandır bakım maskelerinin de cildi gençleştirme amaçlı kullanılmaktadır Pek çok bayanın bir numaralı güzelleşme amaçlı kullandığı besinlerden biridir.

Salatalık; sağlık sektörünce özellikle güzelleşme ve cilt sağlığına yönelik üretim yapan firmalarda kullanılmaktadır. Günümüze kozmetik sektöründe boy gösteren pek çok firma piyasaya sürdüğü kremlerde de salatalık özünü kullanmaktadır.

Salatalık maskesi Yapmak için Gerekli Malzemeler
Sıkı bir cilt amaçlı salatalık maskesini yapmak için aşağıdaki malzemeleri temin etmelisiniz.

 • 1 adet salatalık
 • Az miktarda süt
 • Kase

Salatalık Maskesi Yapımı

İlk olarak 1 tane salatalığı rendeleyin. Rendelemeyi özenle yapmalısınız suyu iyice çıkana kadar rendelemelisiniz. İş bitince salatalık parçalarını bir kaba koyunuz. Daha sonra kabın içine salatalık rendesini aşmayacak şekilde süt ilave etmelisiniz. Oluşan karışımı kabın içinde iyice karıştırın. İş bittikten sonra karışımı temiz bir tülbent yardımı ile süzülmelidir. Meydana gelen suyu temiz bir pamuk yardımı ile ıslatın ve cildinize sürün. Yüzünüzde 5 dakika kadar bekletilmesi gerekmektedir. Cildinizdeki maske kurusun ve bu yaptıklarınızı 3 kez daha tekrar yapın. Cildiniz gerilmeye başladığını fark edeceksiniz. İşte tam bu anda ılık bir su ile maskeyi yüzünüzden temizlenmesi için durulayın. Bunun için yumuşak bir havlu kullanarak masaj yapar gibi cildinizi silerek temizleyebilirsiniz.

Cilt sıkılaştırıcı salatalık maskesinin önerilen kullanımı haftada 1 defadır.

Elma ve Kayısı Maskesi

Salatalık maskesine alternatif olarak cilt sıkılaştırmada elma ve kayısı maskesini kullanabilirsiniz.

Cilt bakımı için elma. Doğal cilt sıkılaştıran ürünler
Elma ile Güzel Cilt

Doğa insanlara pek çok farklı güzellik tekniği sunmaktadır. Elma tıpkı salatalık gibi gergin bir cilt için kullanılan besinlerden birisidir. Türk damak tadında ve sofralarımızda oldukça bol bulunur. Sadece

maske olarak da kullanılmaz. Aynı zamanda yiyerek amacıyla tüketilen elma antioksidan etkisi ile vücuda zarar veren kirlerden ve mikrop temizliği yapmasında vücuda yardım eder.
Cilt bakımı açısından elma genç görünmenin anahtar besinlerinden biridir. Kayısı ile birlikte maskede

Kayısı ile Sıkı Cilt
Kayısı ile Sıkı Cilt
 • kullanıldığında deriyi yeniler, cildi sıkılaştırır ve genç görünmenizi sağlar.
  Elma ve Kayısı Maskesi için Gerekli Malzemeler
  Cilt sıkılaştırmak için maskeyi yapmanız için gerekli malzemeler şunlardır:
 • 2 adet elma
 • 4-5 adet kurutulmuş kayısı
 • 1 bardak su
 • Büyükçe bir Kase

Maske Yapımı

Maske yapımına başlamak için ilk olarak 2 kırmızı elmayı alın çekirdekleri çıkararak soyun. Devamında ise elmaları rendeleyip kap veya kaseye koyun. Hazırladığınız kurutulmuş kayısılar içerisinden 4-5 tanesini elmaların yanına koyun. Bir araya gelen malzemeleri 1 bardak su ilave ederek yumuşayıncaya kadar kaynatmalısınız. Elma ve kayısı yumuşadıktan sonra bu karışımı püre haline getirin ve soğuduktan sonra önceden temizlenmiş cildinize göz altına değdirmemeye dikkat ederek itina ile sürün. Sürdükten sonra 20 dakika beklemelisiniz. Süre dolunca yüzünüzü ılık bir su ile yıkayıp yumuşak bir havlu ile silin.

Tarifini verdiğimiz cilt sıkılaştırıcı maskeyi haftada bir kez kullanmanız önerilir. İsteğe bağlı olarak elma suyunu kuru kayısı olmadan da yüzüzde haftada 1 defa kullanabilirsiniz. Bu konuda bir sakınca bulunmamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler