Cilt Sıkılaştırma Teknikleri

Cilt Sıkılaştırma Teknikleri

Cilt otuzlu yaşlara geldiğinde sıkılığını kaybeder ve sarkmalar meydana gelir. Cilt sıkılaştırmak ihtiyacı da bu noktadan sonra hissedilir. Fakat aslında yapılması gereken cilt sarkmadan ve sıkılığını kaybetmeden önce bu durumu önlemek için hazırlıklar yapmak ve cildin yapısını desteklemek. Yine de doğal yöntemler ile cildin sıkılığı yeniden kazanılabilir ve ciltte yenilenmeler yapılabilir. Doğal yollar ile cilt nasıl sıkılaştırılır konusunu maddeler halinde ele almak gerekirse:

  • Cilt bakımına dikkat edilmeli ve cildin genel bakımı aksatılmamalıdır. Bu anlamda cilt günde iki defa temizlenmeli ve nem ihtiyacı giderilmelidir.
  • Sarkan cilt için gül suyu çok iyi gelmekte. Cildi toparlamakta ve yapısını desteklemektedir. Bu anlamda cilt temizlendikten sonra gül suyu ile tonik yapılmalı ve ardından cilt tipine uygun bir nemlendirici ile cilt nemlendirilmelidir. – Günlük olarak yapılabilecek yüz egzersiz hareketleri yapılmalı ve bunun yanı sıra cilde yer çekiminin tersi yönünde masaj yapılarak cildin duruşu desteklenmelidir.
  • Cilt tipine uygun olarak hazırlayacağınız doğal maskenin içerisine ekleyeceğiniz elma sirkesi de cildinizi toparlar ve bozulan yapı taşlarını onarır. Aynı zamanda elma sirkesini tonik olarakta kullanabilirsiniz. Kokusu biraz keskin olsa da güzel etkisi için kokusuna aldırmamanız gerekiyor.
  • Cildi sıkılaştırmak için vitaminlerden de faydalanılabilir. Örnek vermek gerekirse E Vitamini tam bir cilt bakım ürünüdür. E vitamini dilerseniz maskelerinize ekleyebilir veya direkt olarak ta uygulayabilirsiniz.
  • Buğday yağı tıpkı E vitamini gibi cilt için oldukça iyi bir bakım yağıdır. Buğday yağından alacağınız iki damla ile hem ciltteki kırışıklıkları hem de cilt sarkmalarını masaj yaparak önleyebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler