Cilt Yağlanmasına Karşı Kil Maskesi

Cilt Yağlanmasına Karşı Kil Maskesi

Büyük oranda genetik faktörlere bağlı olarak oluşan( ortaya çıkan) yağlanma problemi kullandığınız makyaj ürünlerinin özelliğine, beslenme bozukluklarına, yüzün yeterince temizlenmemesine ve spor eksikliğine bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir.

Kil maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

Cilt yağlanmasına karşı bitkisel yöntem arayan kişiler için içeriğindeki montmorillonit minerali ile suyu tutup, gözenekleri açma özelliği bulunan yeşil kil oldukça faydalı sonuçlar ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Hazır olarak market ya da eczanelerden temn edebileceğiniz yeşil kilin içine eklenen birkaç damla limon iyice karıştırılır ve bu karışım yüze tatbik edilir. Bu maskenin bekleme süresi çok fazla değildir. Yüzünüzün gerilmeye başladığını hissettiğinizde hemen ılık su ile maskeyi yıkamanız gerekir. Çünkü kildeki su emme özelliği uzun süre beklemelerde yüzünüzü tahriş edebilmektedir. Bazı maskelerde ise kilin içerisine yine az miktarda zeytinyağı veya çay ağacı yağı katılabilmektedir. Kil yağlı ciltlerde kullanılan ana malzemelerden birisi olarak bilinir. Her kişinin cilt özellikleri farklı olduğundan bu maske kiminde mucizelervi etki gösterirken bazıları içinse faydalı olmayabilir. Burada önemli olan cildinizin doğal Ph değeridir. Yine kuru ciltlerde kullanıldığında sivilce oluşumu engellediği de gözlenebilmektedir. Bunun yanında eğer genetik olarak çok yağlı bir cildiniz varsa yağ bezelerini toparlayıp, aşırı salgı yapmasını engellemek için bu maskeden faydalanabilirsiniz.

Kilin Cilt İçin Faydaları

  • En önemli özelliği açık gözeneklerden içeri girerek burada biriken kirleri toplaması, fazla suyu tutması ve cildi temizlemesidir. Kil maskesinin ardından cilt oldukça yumuşar ve sıkılaşır. Bu yönüyle siyah nokta problemi yaşayan kişiler de kullanabilmektedir. Adlığınız kilin orijinal olmasına dikkat etmeniz, farklı problemlerle karşılaşmanızı önceleyecektir.
  • Kilin bir başka özelliği de yağlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan sivilceleri kurutması ve yok etmesidir. Çeşitli nedenlerden dolayı gözeneklerde biriken maddeler zamanla sivilce oluşumuna neden olur. Kil bu gözenekleri temizlediğinden sivilceleri de kurutarak oluşmasını engeller. Tabii bu maskeyi kullanmadan önce dermatoloğunuzla görüşmeniz ve cilt tipiniz hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.
  • Kilin bir başka özelliği ise ciltte bulunan toksin maddeleri temizleyebilme gücüdür. İçinde birçok mineral ve faydalı maddeler bulunduğundan cilde sürüldüğünde temizlemenin yanı sıra bakım da sağlamakta ve cildin ihtiyaç duyduklarını ya da kaybettiklerini tekrar kazandırmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler