Cilt Yaşlanması Önleme Yolları

Cilt Yaşlanması Önleme Yolları

Cilt Yaşlanması Nasıl Önlenir?

İnsan cildi zamanla ve yoğun, yıpratıcı iş hayatı sebebi ile yıpranma eğilimi gösterir. Eğer yaşlanma karşıtı cilt bakımı tekniklerini ihmal ediyorsanız etkileri belirginleşir. Cilt yaşlanmasını yavaşlatmak istiyorsanız yapmanız gerekenlerin ilk adımı cildin yaşlanmasının sebeplerini belirlemek ve bu sebepleri yoketmek olmalıdır.

İnsan cilt yapısı itibariyle zamanla yaşlanmasını hızlandıran bazı nedenler vardır. Yapma nız gereken hayatınızdan bu nedenleri çıkarmak olmalıdır. Buna ek oalrak yaşlanmadan koruyan doğal maskelerden faydalanarak cildinizdeki yaşlanmanın etkilerinden koruyabilirsiniz.

Cilt Yaşlanmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

  1. Güneş cilt üzerinde yaşlanmayı hızlandıran etkisi vardır. Güneş ışınlarının yıpratıcı etkilerinden korunmak, cilt yaşlanmasını durdurabilir. Güneşten korunmanızı sağlayacak olan güneş kreminizi sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da kullanmalısınız.
  2. Suyun sağlık olduğunu her yazımızda vurguluyoruz.Vücudunuzun günlük su ihtiyacını aksatmadan karşılamanız cilt yaşlanmasını durdurabilmektedir. Günde 2 litre su tüketerek yaşlanma etkilerini azaltabilirsiniz.
  3. Yaşlanmadan korunmak istiyorsanız beslenme alışkanlıklarınızı düzeltmelisiniz. Beslenmenin cilt yaşlanması üzerinde doğrudan etkili olduğu bilinmektedir. Düzenli beslenerek, fast food yiyeceklerden uzak durarak cildinizin sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Doğal ve sağlıklı besinler tüketmeye özen gösterin.
  4. Kilo problemini göz ardı ederseniz vücutta yaşlanmaya kapı açarsınız. Fazla kilolara sahip kişilerde cilt yaşlanması sorunu daha erken yaşlarda ortaya çıkmaktadır. Kilonuzu kontrol altında tutarak cilt yaşlanmasını geciktirebilirsiniz.
  5. Portakal gibi içeriği C vitamini olarak zengin besinler tüketemelisiniz. C vitamini ile zamanla cilt yaşlanması sorununu giderebilirsiniz. E ve A vitaminleri de cilt yaşlanmasını engellemek için tüketilmesi gereken vitaminler arasındadır.
  6. Sigara kullanımı azaltarak yaşlanma karşıtı önlem alabilirsiniz. Cilt üzerinde yıpratıcı etkiler yaratan sigara kullanımı, cildinizin daha erken yaşlarda kırışmasına sebep olabilmektedir.

Cilt Yaşlanmasını Önlemek İçin Patates Maskesi

Maske yapımı için gerekli malzemeler;

  • 1.5 adet patates
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 adet yumurta akı

Maske Yapımı ve Cilt Üzerinde Kullanımı

Bütün malzemeleri hazırlayınız. İlk olarak patatesin kabuklarını soyunuz ve rendeden geçirin. Püre haline gelen patatese bal ve yumurta akı ilave edip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize sürüp 30 dakika bekleyin. Sonrasında cildinizi suyla yıkayıp temizleyin.

Bu maskeyi cildinizde haftada 2 kere kullanırsanız fayda göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler