Yüz Beyazlatan Temizleyici Maske Yapımı

Yüz Beyazlatan Temizleyici Maske Yapımı

İnsan cildi kimi zaman güneş ışınarına maruz kalarak esmerleşmektedir. Kimilerince beğenilse de kimilerince esmerlik tercih edilmemektedir. Bu yazıda yüz temizleyici maske tarifi ile yüzünüzün ışıl ışıl parlamasını sağlayarak cilt bakımı yapabilirsiniz.
Pürüzsüz cilt sağlayan yüz maskesini evde hazırlamak ve uygulamak çok kolay ve etkilidir.Kim istemez ki berrak, pırıl pırıl ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak. Bu sebepten ötürü önerdiğimiz meskeyi uygulamak size çok fazla yarar sağlayacaktır . Sizlerde pırıl pırıl Pırıl bir cilt maskesi hazırlayabilirsiniz. Doğal maske hazırlamak oldukça kolaydır. Maskeyi uygulamanız gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

Doğal Temizleyici Maske Yapımı

Doğal yüz temizleme maskesine sahip olmak için şu malzemeleri temin etmelisiniz.

Gereken Malzemeler
  • 1tatlı kil
  • 1tatlı kaşığı mısır unu
  • 1 çay kaşığı el kremi
  • Az miktarda ılık su
Yüz Maskesi Yapılışı

İl olarak yukarıda maske yapımı için gerekli olan malzemeler iyice karıştırılır ve boza kıvamına getirilir.Ardından boza kıvamındaki maske daha öncesinden temizlenmiş ve durulanmış cilde sürülür. Hazırlanan karışım kuruyana dek sürüldüğü ciltte beklenilmelidir. Maskenin kuruduğuna kanaat getirdikten sonra cilt üzerindeki artan maskeden elinize alıp yüzünüzdeki maskeyi onunla ovarak çıktığından emin olacağız. Elbette burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Cilt bakımı yaparken cildinize zarar vermeyin. Bu konuyu açarsak yüzünüze şey maskeyi uygularken cildinizi hırpalamayın. Maskeyi kullanmaya başladıktan hemen sonra maskenin size sağlayacağı temizlik hissini fak edeceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. yazı için tşk ederim. Bende aşık olana kadar cilt bakımı yapmazdım. Şimdi pişmanlık duyuyorum keşke her zaman güzel olsaymışım. Sitenizin takipçisiyiz. Twitterdan takip ediyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler