Yüzde Kırışıklık Olmaması için Yapılması Gerekenler

Yüzde Kırışıklık Olmaması için Yapılması Gerekenler

Bayanlarda özellikle yüzde kırışma sorunu her yaşta görülebilen bir cilt sorunudur. Yüzdeki kırışıklılar neden olur diye soracak olursak. Bu soruna çevresel faktörler, genetik veya cilt sorunları sebep olabilmekte ve ciltte oluşan  kırışıklıklara sebep teşkil etmektedir.

Ciltte ki sorunu, güzellik ve estetik sorunu sayılmakyadır bayanlarca. Bu sebepten ötürü  Bu cilt sorununu çözmek için bazı çözüm öer

Kırışıkları önlemek için Neler Yapılmalıdır?

1) İyot

İlk önerimiz iyot alımı olacaktır. Çünkü az dikkat edilsede insan cildinin güzelliğini belirleyen şey onun beslenmesi ve cilt bakımlarıdır. Beslenmeye bağlı olarak şekillenen insan metobalizması ve cilt hücrelerinin kendini yenilemesi için tiroid hormonunun aktif olması büyük önem arz etmektedir. Bayanlar beslenmede eksik iyot almaları takdirde cilt hücrelerinizin çalışması ve kendini yenilemesinde yavaş gerçekleşir. İnsan vücudununiyot bakımından fakir bırakılması cildin erken yaşlanmasına ve kırışmasına sebebiyet vermektedir.

Burada beslenme faktörlerin yanında çevresel faktörlerde etklidir. Özellikle ikamet ettiğiniz çevrede havanın sahip olduğu iyot oranı düşükse, bol iyot içeren yiyecekler tüketininiz. iyotlu tuz kullanımı akla ilk gelen seçeneklerden biridir. Yemeklerinizde tuz kullanıyor iseniz iyot içerdiğinden emin olunuz.

2) C Vitamini

İncan vücudu için c vitaminin ne kadar önemli olduğundan bahsetmeye gerek olmadığını düşünüyoruz. Güzel bir cilde kavuşmak için mevsiminde C vitamini içeren besinleri tüketmeye gayret ediniz.

3) Uyku

Cilt bakımının en önemli konularından birisi de düzenli uykuya olan ihtiyaçtır. İnsan vücudu uyurken bedensel faliyetleri en az seviyeye indirir. Buda hücrelerin çalışması ve kendini yenilemesi için uygun bir ortam sunar. Bu durumda cildin kendini yenilemesi ile sonuçlanmaktadır.

Yüz kırışıklıklarını engellemek istiyorsanız güzel bir uyku düzeniniz olmalıdır. Sabaha kadar uykusuz kalmak ve sabahta erkenden işe gitmek cildi zamanla yıpratmaktadır. Bel ve boyun ölçünüze göre kullancağız rahat bir yastık ile bunu bunu kolaylaştırabilirsiniz.

4) Sigara ve Hareketsiz Hayat

Eğer hayatınızda spor yoksa ve sigara kullanıyorsanız size kötü haberlerimiz var. Cildiniz hızla kırışacak demektir. Spor yapmadığı halde sigara içen bayanlarda yüzüne daha hızlı kırışıklık görülür

5) Alkol ve Az Su İçme

Cildimiz büyük oranda sudan oluşmaktadır. Su hayatın temeli oldu gibi insan vicudu suya muhtaçtır. Sürekli alkol kullanan birisi iseniz hızlı su içme ihtiyacı hissetmeniz normaldir. Eğer alkol tüketmenize rağmen su içme miktarını arttırmıyor iseniz cildinizin erken yaşlanmasına davetiye çıkarıyorsunuz demektir. Çünkü alkolü her içtiğiniz karaciğer alkolü vücuttan atabilmek için daha fazla miktarda vitamin ve sıvı kullanmaktadır. Haliyle vücudunuz vitaminsiz ve susuz kalmaktadır.

Bu sebepten ötürüdür ki alkol tüketenlerin hem beslenmelerini zenginleştirmeleri hemde bol bol su içmeleri tavsiye edilir. Maden suları zengin minarel ve vitaminlere sahip oldukları için tavsiye edilmektedir. Zengin beslenme ve bol su tüketimi sayesinde vücut kendini  hem vitamin açısından dengeler, hem de ihtiyaç hissettiği miktarda sıvıyı temin etmiş olur.

Cildin nem oranı olarak bildiğimiz oranı dengeli tutmak istiyorsak su tüketimimizi arttırmalıyız.

Güneş

Cilt tartışmasız güneşe ihtiyaç duymaktadır. Lakin güneşten gelen zararlı ışınlara karşı hassasdır. Güneşin UV ismiyle bilinen zararlı ışınları cilde güzelliği için ciddi anlamda zararlıdır.

Eğer saha da çalıyor veya sıklıkla vakit geçiriyor iseniz deriniz sıklıkla güneş ışınlarına marız kalacaktır. Gün boyu güneşin altında geçirdiğiniz zamanlar, ciltteki pigment üretimini artırarak cilddin kurumasına sebep olmaktadır. Buda ciltte lekelenme ve cilt kırışıklıkları gibi sorunların temel sebeplerinden birisidir.

Güneşten korunmanın bilinen en etkili çözümü güneş kremleridir. Güneşe çıkmadan sıklıkla kullanmanız, cildinizi koruyucu bir kremle kamufle etmeniz güneşin zararlı etkilerine karşı çözüm olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler