Detoks Nedir? Detekos Faydaları Nelerdir?

Detoks Nedir? Detekos Faydaları Nelerdir?

İnsan vücudu tam zamanlı programlanmış bir makine gibidir. Vücut yılın her günü özellikle geceleri ve sabaha karşı hücreleri yenilemeye ve zararlı maddelerden temizleme için programlanmıştır. Vücudun bu çalışmasına karşın bazen zararlı toksinlerin atılması mümkün olmayabiliyor.

DETOKS NEDİR?

Bu noktada bahsedeceğiz Detoks , gündelik hayatta tükettiğimiz besinlerle veya aldığımız nefeste vücudumuza giren zararlı atıkların dışarıya atılması olarak tanımlanır. Vücudun dışarı atamadığı pis atıklar, vücudumuzda hastalık oluşturmaya, mikropların çoğalmasına ve organlarımıza zarar vermeye başlar. Detoks tam da bu noktada vücudumuzun bağışıklık sistemini düzenler, kişinin dirençli ve güçlü bünyeye sahip olmasına vesile olur.

Detekos Faydaları

Detoks ruhumuzu ,fiziksel ve zihinsel olarak arınmamızı sağlayan bir metottur.Bu metot insanın ömrüne ömür katarak yaşlanmayı geciktirici özellik göstermektedir. Dışarıdan aldığımız zararlı atıklar aynı zamanda metabolizmamızın yavaşlamasına sebep olarak bir sürü hastalığı da beraberinde getirmektedir. Solunum yolundan aldığımız zararlı maddeler yaşlanmayı hızlandırarak , ciddi anlamda cilt sorunları ve solunum yolu hastalıkları meydana gelir.

Detoksun vücuda bir çok faydası vardır. Vücudumuzda ki asit baz dengesini sağlamaya yardımcıdır. Kanımızın asitleşmesi organlarımıza zarar verebileceği için yaşlanma süreci hızlanır. Bu durumda detoks metodu devreye girerek asit baz dengesini oranlar.

Aynı zamanda detoksun cilt sağlığımıza etkisi büyüktür. Cildimiz canlanmış, yenilenmiş ölü derilerden arınmış hale gelir.Kılcal damar dolaşımı düzenli hale gelir,cilt dokusu daha pürüzsüz ve daha canlı hale gelir.

Kilo vermeye yardımcı detoks içecekleri de vardır. Kilo vermek amacıyla içtiğimiz detoks içeceklerinde dikkat edilmesi gereken en önemli şey uzun süreli yapılmamalıdır. Eğer abartılı bir şekilde uzun süreli detoks yapılırsa hastalıklara ve vücudun direncinin düşmesine sebep olabilir. Bu sebeple her şeyi kararında yapmalıyız.

Bayanların nefret ettiği cilt sorunlarından olan birisi de selülitleridir. Detoks sayesinde selülitlerin oluşumunu azaltır. Vücudu daha temiz ve pürüssüz olmasına yardımcı olur. Cildi sıkılaştırarak kişinin kendimizi dinç ve güzel hissetmesini sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.