Diş Beyazlatma İşlemi Sonrası Yapılması Gerekenler

Diş Beyazlatma İşlemi Sonrası Yapılması Gerekenler

Diş beyazlatma operasyonu kısa süren kolay bir işlem olmasına rağmen bu işlemden sonra ne yapmak gerektiği konusunda bilgi çok azdır. Bu durumun sebebi diş beyazlatma konusunun nispeten yeni bir diş tedavisi olmasından kaynaklanmaktadır. Öyleki toplumun büyük kısmı diş beyazlatma işlemini bir tedavi değilde diş fırçalama sanmaktadır. Bu yazıda sizlerden gelen sorular neticesinde diş beyazlatma sonrası neler yapılmalı sorusunun cevabını vereceğiz.

Diş Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş beyazlatma sonrası neler yapılmalı konusu listesi.

  1. Diş beyazlatma yaptırdıktan sonra ilk 24 saat içinde çeşitli hassasiyetler sonucu farkındalık yaşanabilir. Diş beyazlatma yaptırmadan 30 dakika önce ve işlem sonrasında 24 saat süreyle 8 saatte bir alacağınız ağrı kesici kullanırsanız bu hassasiyeti kısa sürede azaltacaktır.
  2. Diş beyazlatma etkileri ilk 24 saat devam edecektir. Önerimiz ilk 24 saat boyunca renklendirici herhangi bir besin veya içecek (meyve suları, kırmızı şarap, köri soslu besinler, salçalı besinler, çay ve çay çeşitleri, kahve vs.) tiketmeyiniz
  3. Beyazlatma işlemi geri dönüşümlü bir işlemdir. Bu nedenle işlem sonrası 24 saat süreyle hiç sigara tüketmemenizi, daha sonrasında da azaltmanızı tavsiye ederiz.
  4. İşlem sonrası tüketeceğiniz asitli içecekler hassasiyetinizi arttırabilir. Bu nedenle 24 saat süreyle bu tür içecekler tüketmeyiniz.
  5. Dişlerinizin temizliğini aynı şekilde sürdürünüz.
  6. 24 saat süreyle çok sıcak-soğuk besinler tüketmeyiniz. Hassasiyetinizi arttırabilir.

Diş beyazlatma nedir?

Diş beyazlatma işlemi; dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemidir.

İnsan Diş BeyazlatmayaNeden İhtiyaç Duyuluyor?

Modern toplumlarda kişiler, dişlerinin görünümüne hayli önem veriyorlar. Dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları psikolojik rahatsızlıklara neden olabiliyor. Diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelerin gelişmesi sayesinde pek çok renk, şekil ve konum bozuklukları kolaylıkla çözümlenebiliyor. Bunların arasında yer alan renklenmiş dişlerin beyazlatılması (bleaching) yöntemi, diğer restoratif metotlara kıyasla daha ekonomik, kolay ve zahmetsizdir.

Dişlermiz Neden Beyazlığını Kaybediyor?

İnsan dişi ilk oluşumda meydana gelen yapısal bozukluklar, çocukken veya anne karnındayken kullanılan bazı antibiyotikler, yedikleriniz ve içtiklerimiz (sigara, çay ve kahve gibi boyayıcı alanlar) ve içilen sulardaki flor miktarı dişlerimizde renkleşme yapabilir. Bu yüzden daha sonra diş beyazlatma işlemi yaptırmak istemiyorsanız dişlerinize iyi bakmalı ve düzenli olarak fırçalama ve diş bakımı yapmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler