DİŞ ÇÜRÜKLERİ Tedavi ve Önleme TAVSİYELERİ

DİŞ ÇÜRÜKLERİ Tedavi ve Önleme TAVSİYELERİ

Kişilerde oluşan Diş çürükleri; acı veren, rahatsızlık duyulan bir konudur. Fakat evde bazi basit yöntemler ile bu diş ağrısına son verebilir ve ağız sağlığını koruyabilirsiniz.

İlk olarak florür konusundan bahsedeceğiz. Ağız boşluğu içinde Florür düşük bir seviyede sabit tutularak diş sorunu önlenebilir. Florür, hem evde evde diş sağlığı merkezindinde profesyonel olarak kullanılabilir. Florür; florürlü içme suyu, tuz, süt ve diş macunu gibi yöntemlerle elde edilebilir. Gerek çocuklarda gerekse yetişkinlerde daha az diş çürükleri Florür miktarının yeterli olmasıyla engellenebilir.

Diş Çürükleri ve Ağız Sağlığı için Yapılması Gerekenler

  1. Şeker alımının azaltılmalıdır. Diş çürümesini ve erken diş kaybını önlemek için iyi dengelenmiş besin alımını sürdürmek gerekir.
  2. Düzenli olarak meyve tüketmek bireyi ağız kanserine karşı koruyabilir. Bununla birlikte sebze tüketimi de bireyin ağız sağlığını ve diğer organlarının sağlığını koruyacaktır.
  3. Tütün ve alkol kullanımını azaltmak mümkünse tamamen durdurmak ağız kanseri, periodontal hastalık ve diş kaybı riskini azaltacaktır.
  4. İyi bir ağız hijyeni sağlamak ağız sağlığı için olmazsa olmaz şartlardan bir tanesidir. Her gün düzenli olarak ağız sağlığıyla ilgilenmek hem ağız hastalıklarına hem de diğer kronik hastalıklara yakalanma riskinizi düşürecektir.
  5. Ağız ve diş sağlığını korumak için yaşam tarzına dikkat edilmelidir. Yüz yaralanması riskini azaltmak için koruyucu spor yapmak ve motorlu araç kullanırken gerekli ekipmanları kullanmak diş sağlığı, ağız sağlığı ve vücut sağlığı için oldukça önemlidir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler