Diş Macunu Sivilcelere İyi Gelir mi?

Diş Macunu Sivilcelere İyi Gelir mi?

Diş Macunu Sivilcelere İyi Gelir mi?

Diş Macunu Sivilcelere İyi Gelir mi?

Diş macunun sivilce tedavisinde kullanıldığını duymuşsunuzdur ancak diş macununun sivilceye iyi gelmesi için kullanılan diş macunun içeriği ve kullanacak kişinin cilt tipi de önemlidir. Diş macunu sivilceye iki şekilde iyi gelebilir; birincisi sivilceyi kurutarak küçültür ve daha çabuk iyileşmesini sağlayabilir, ikincisi ise sivilcenin üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak kir, yağ gibi sivilcenin iyileşme sürecini uzatan faktörleri uzak tutar.

Sivilceler İçin Hangi Diş Macunu Kullanılmalı?

Sivilceleri diş macunuyla kurutmak için beyaz, başka bir özelliği bulunmayan ve dişi beyazlattığı söylenen “peroksit” içermeyen bir diş macunu bulmalısınız.Diş macununun içinde bulunan bazı bileşenlerin sivilceyi iyileştirmek yerine ciltte alerjiye ve cildin daha çok kızarmasına, tahriş olmasına neden olabileceğini unutmayın.Peroksit, methanol, alkol ve florid içeren diş macunları dişleriniz için iyi olabilir ancak cilt yüzeyinde kullanmak için uygun değildir.

Hangi Cilt Tipi İçin Uygun?

Hassas ve kuru cildi olanlar sivilce üzerine diş macunu sürmeden önce iki kere düşünmeli. Çünkü diş macunu, hassas ciltlerde kızarıklığa, kuru ciltlerin ise daha da kurumasına neden olabilir.Cildin aşırı kuruması ise sivilcenin bulunduğu bölgede renk değişimine ve sivilce izine neden olabilir. Bu yüzden diş macunu yerine cilt tipinize uygun bir merhem kullanmak en doğru seçim olacaktır.

Ne Zaman Uygulanmalı?

“Doğru” diş macununu bulduysanız ve cildinizin diş macununa uygun olduğunu düşünüyorsanız, gece yatmadan önce yüzünüzü yıkayıp sivilcelerin üzerine az miktarda diş macunu sürebilirsiniz. Sabah kalkınca yüzünüzü ılık suyla tekrar yıkayın. Tahriş, kızarıklık veya aşırı kuruluk hissederseniz diş macunu kullanmayı bırakın ve uygun tedavi için bir cilt doktoruna danışın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler