Göz altı torbalarına Doğal Çözüm

Göz altı torbalarına Doğal Çözüm

Göz altı torbaları bugün iş hayatı yoğun pek çok insanın karşılaştığı genel bir sorundur. Bu soruna yönelik sağlık sektöründe krem, jel gibi farklı tedavi yöntemi mevcuttur. Fakat doğal ürünlerden yapılan maskeler kullanılarak bu sorun giderilebilmektedir.

Ağırlıklı olarak iş yoğun iş hayatı yaşamı yüzünden olsa da farklı nedenleri mevcuttur. Bunlar hızlı yaşlanma, yetersiz uyku, yorgunluk ve stres, su kaybı, kalıtım, alerji ve soğuk algınlığı, gözleri ovmak ya da kaşımak, regl dönemi, sigara ve alkol, güneş ışınları, ağlamak, sodyum, ödem, altta yatan rahatsızlıklar gibi uzatılabilir.

Gördüğünüz üzere çok sayıda faktör göz torbası sorunun nedeni olabilmektedir. Bu sebepten dolayı uzmana danışarak asıl faktörü öğrenebilirsiniz Kesin olarak nedeni bir doktor kontrolünden sonra öğrenilebilmektedir.

Göz Altı Torbaları
Göz Altı Torbaları

Eğer tıbbi bir sorun yok ise evde doğal yöntemler ile göz altı torbaları sorunundan kurtulmanız mümkündür. Evinizde doğal olmayan ürünlerden uzak durarak sağlığınıza zarar vermeden tedavi edici yöntemler uygulayabilirsiniz

Göz altı torbası problemin etkilerini nasıl en aza indiririz ya da tamamenkurtulmak elbette mümkündür. Pahalı kozmetiklere her an ulaşamayabilirsiniz. Bazen fiyatlarından ötürü yanınızda bulunduramayabilirsiniz. İşte tüm bu sebeplerden dolayı doğal cilt bakım yöntemlerine yönelmekte fayda olacaktır. Hem uygun fiyatları hemde her an ulaşılabilir olması sayesinde doğal maskeler tercih edilebilir.

Doğal maskeler elbette faydalı olacaktır ama sizlerinde yapması gereken dinlendirici bir uyku modelini alışkanlık edinmek olmalıdır. İyi bir uyku en iyi cilt bakım yöntemlerinden biridir. İyi uyku çok uyku demek değildir, burada kastedilen saatlerin fazlalığından çok uykunun niteliği bakımından incelenmesidir. Elbette iyi uyku göz altı torbalarını kesin tedavi edecek anlamı çıkmaz. Göz torbalarının ilk paragrafta açıkladığımız üzere pek çok nedeni vardır.

Göz Altı Torbaları Tedavisinde ÇAY

Çayın faydaları saymakla bitmez, çayımızı içtikten sonra demliğimizde kalan çayı çöpe atmayalım. soğuttuktan sonra bir tülbent arasına koyup gözümüze kompres yapalım rahatlattığını göreceksiniz. Kahve tiryakileri bu konuda şanslı kahvemizi içtikten sonra telvesini gözümüze koyup bekleyelim. Yarım saat sonra etkisini göstermeye başlayacaktır hem göz altı morluklarına hem şişliklere iyi geldiğini göreceksiniz.

Göz Altı Torbaları Tedavisinde PATATES

Bir diğer yöntemimiz de çiğ patatestir. Patates lezzetiyle sofralarımızın vazgeçilmezidir. Büyük küçük hepimizin damağının baş tacı olan patates biraz sonra yazacağımız faydalarından sonra gönlünüze de taht kuracak. Patatesi soyup dilimleyin, gözünüze koyup dinlenin hatta uyuyun sonra ne kadar etkili olduğunu hem hissedeceksiniz hem de göreceksiniz, ayrıca yeri değil ama çiğ patatesin kaynaktan dolayı göz yanmalarına karşı kaynak ustalarınca sık kullanıldığını biliniz.

Göz Altı Torbaları Tedavisinde IHLAMUR

Ihlamurun faydalarını burada saymakla bitiremeyiz. Bu mucize bitki göz altı torbaları için de etkili bir yöntemdir. Bir bardak dolusu ıhlamurun üzerini sıcak su ile doldurup dinlendirelim iyice yumuşadıktan ve koyulaştıktan sonra posasını bir bezin arasına koyup gözümüze kompres yapalım. şişliklerin azaldığını göreceksiniz. Bu yöntemi haftada iki üç kez uygulayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler