Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evinizde olan malzemeler ile doğal güzelliğin sırlarına erişebilirsiniz. Üstelik doğal güzellik için kullanacağınız her malzeme ve maske yiyerek tüketebileceğiniz kadar güvenilir. Çünkü doğal cilt bakım ürünlerinin tamamını kendiniz yapacaksınız ve içeriklerin %95 i mutfağınızda olacak diğer %5 i ise henüz satın almadığınız ama aktarlarda bulunan doğal yağlar olacak.

Evde Doğal Malzemeler ile Cilt bakımı Yapılabilir mi?

  1. Cildinizi temizleyebilirsiniz.
  2. Cildinizi nemlendirebilirsiniz.
  3. Cilt maskeleri yapıp cildinizi arındırabilirsiniz.
  4. Kendi cilt türünüze özel antiaging kremler ve tonikler yapabilirsiniz.
  5. Kendi siyah nokta bandınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Daha binlerce seçenek var. Kullandığınız kremler ve temizleyiciler başta olmak üzere hepsinin içinde zararlı olduğunu bildiğimiz parfüm, paraben ve parafin var. Ama kendi yapacağınız hiçbir doğal cilt bakımı ürününde bunlar olmayacak. Neden bile isteye kendi kendinize zarar veresiniz ki? Doğal cilt bakımının en güzel yanı yüzünüze uyguladığınız her neyse gözünüz kapalı güvenebileceğinizdir. Çünkü içeriğini biliyorsunuz ve kuşkunuz yok.

Doğal yağlar ve doğal gıdalar ile cilt bakımı yapmak çok kolay. Kozmetik marketlerinden aldığınız içinde 30 ml olan kremler ve serumlara en az 35-40 TL öderken daha fazla ürün yapacaksınız ve cebinizden 5 TL bile çıkmayacak. Hem sağlıklı güzelleşirken hem de bütçenize katkıda bulunacaksınız.

Sitemizde bulunan doğal cilt maskeleri, cilt lekeleri, cilt sorunları, cilt bakımı, doğal cilt bakımı tarifleri, doğal saç bakımı kategorilerinde mutlaka cildinize uyacak bir doğal cilt bakımı bulacaksınız. Doğal güzelliğinizi kanserojen kozmetik ürünleri ile gölgelendirmeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler