Doğal diş beyazlatma yöntemleri!

Doğal diş beyazlatma yöntemleri!


Günümüzde bolca ihmal edilen diş sağlığı artık yaygın bir hal aldı. Bir çoğu kullandıkları yüzünden dişleri sararıp, sağlını kaybetmekte.

Tabi diş sağlığımızın başında dişlerimizi fırçalamak ve zararlı şeyleri tüketmemek var. Diş sağlığımız için bakımını ihmal etmemeli yediğimiz içtiğimize dikkat etmeliyiz. Diş fırçalamanın yanı sıra diş ipi ve gargara gibi başka dezenfekte ürünleri de kullanılmalı. Böylelikle diş sağlığımıza çokça dikkat etmiş ve dişlerimizin ömrünü uzatmış oluruz. Bunların yanı sıra herhangi bir dezenfekte ürünü kullanmadan doğal diş beyazlatma yöntemlerini sizler için derledik. Bu işlemleri altlarındaki bilgileri okuyarak ve dikkatli uygulayarak daha sağlıklı dişlere sahip olabiliriz.

1 Limon ve Karbonat karışımı!

Günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden olan Limon ve Karbonat karışımı içerisinde bulundurduğu asit özelliği ile haftada sadece bir kaç kez kullanımı tavsiye edilir. Fazlası sahip olduğu asit değerinden dolayı rahatsızlık verebilir.Yapmanız gereken; bir kaşık karbonatın üzerine limon sıkıp köpürüne  kadar karıştırmanız ve diş fırçası ile dişlerinize uygulamanız gerekir.

2 Muz kabuğu!

İçerisinde bir çok mineral taşıyan muz kabuğu dişleri beyazlatma yöntemlerinde çok faydalı bir sonuç sağlar. Yapmanız gereken dişlerinizi fırçalayın. Daha sonra muz kabuğunu 2-3 dakika kadar dişlerinize ovun ve macunsuz bir şekilde dişlerinizi muz kabuğundan temizleyin. Doğal bir diş beyazlatma yöntemi olarak çok sık kullanılan muz kabuğunu sık sık tekrarlayın.

3 ÇİLEK

Çilek de aynı karbonat ve limon gibi doğal diş beyazlatma yöntemlerinden olup içerisinde fazla asit barındırmasından dolayı haftada bir kaç kez den fazla kullanılması önerilmez. İçerisinde lif bakımından zengin olan çilek ağzın içerisini temizler ve ağzın içerisinde bulunan mikroorganizmalardan korur.Yapmanız gereken; çileği püre haline getirerek ( bir çatal yardımı ile ezerek yapabilirsiniz) diş fırçası ile dişlerinize uygulayın. Zamanla beyazlamayı ve değişimi farkedeceksiniz.

4 Çay, kahve, sigara gibi ürünlerin tüketimini azaltma!

Yazımızın başında söylediğimiz gibi dişlere zarar verecek içecek gibi ürünlerin tüketimi olduğundan daha fazla zarar verir. Bu tarz ürünlerin tüketimini azaltmak, dişlerinizin sararması ve sağlığını kaybetmesini önler. Kahve, çay, sigara gibi tüketilen ürünlerin kesilmesi dahilinde dişlerinizdeki sararmaları ve sağlığını bir nebze önlemiş olursunuz.

5 Portakal kabuğu ve defne yaprağı

İçeriğinde bolca c vitamini bulunduran portakal da dişleri beyazlatıyor. Defne yaprağı ise mikropları öldürüyor. Yapılması gereken defne yaprağını un haline getirin. Daha sonra portak kabuğunu rendeleyerek karıştırın. Ve dişlerinize uygulayarak zamanla getirecek değişimleri farkedin. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler