Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişlerde çay, kahve, sigara kullanımından dolayı sararmalar ve lekeler meydana gelmektedir. Yemek ve birçok içilen içecekler sonrası günlük olarak dişler düzenli fırçalanmalıdır . Her ne kadar fırçalarsam fırçalıyım dişlerim beyazlamıyor diyenlere doğal diş beyazlatma yöntemleri ile bilinen karbonattır. Karbonat çay ve sigara lekelerinin onarılmasında kısa bir sürede etki etmektedir. Ancak karbonat sık sık kullanımdan kaçınmalısınız. Çünkü diş minesine zarar verebilir. Bu yüzden dişlerinizde karbonat sık olmamak şartı ile kullanabilirsiniz.

Diş Beyazlatmak İçin Karbonat Kullanımı

karbonat

Karbonatı ıslatılmış parmağınızın ucu ile batırarak alınız. Dişlerinize fazla baskı uygulamadan hafifçe ovunuz. Diş fırçanız ile de karbonatı dişlerinize sürmek mümkün ama parmak ucunuzla sürmeniz diş beyazlatma için daha iyi olacaktır.

Limon Kabuğu ile Diş Beyazlatma

Limon ile Güzellik
Limon ile Güzellik

Limon kabuğunun içerisinde bulunan asitlerin sayesinde diş beyazlatma özelliğine sahiptir. Limon kabuğunun suyunu rendeleyerek eziniz. Daha sonra fırçanızı çıkardığınız limon suyuna batırarak dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada bir yapabilirsiniz. Böylelikle dişlerinizin daha parlak ve beyaz olduğunu görebilirsiniz.

Diş Beyazlatmak İçin Sofra Tuzu

Sofra Tuzu

Her ne kadar karbonat kadar dişlerde güçlü etkiler yaratmasa da diş beyazlatıcılar arasında sofra tuzunda yeri vardır. Sofra tuzu ağızdaki bir takım mikroorganizmaları öldürmektedir. Ayrıca anti bakteriyel özelliği de bulunmaktadır. Ancak tüm bakterilerin temizlemesi mümkün değildir. Diş eti iltihaplarında da ödem önleyici etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle sofra tuzu diş beyazlatma konusunda önemli bir yere sahiptir.

Diş Beyazlatmada Çilek Etkisi

Cilek

Çilekte, plak oluşumu ve diş etinde ki kanamayı engelleyen malik asit bulunmaktadır. Bu yüzden diş beyazlatma açısından oldukça sık kullanılmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler