Doğal Kırışıklık Yokeden Besinler

Doğal Kırışıklık Yokeden Besinler

Cilt kırışıklıkları yoğun iş hayatı, gün boyunca güneş ışını, toz ve kire maruz kalan cilt, zayıflama ve yaşlanmanın da etkisi ile kırışabilir. Bu yüzden özellikle bayanlar bunalıma girmemeli ve bu cilt sorunu ile mücadele etmelidir.

Bu sebepten dolayı kırışıklıklar ile mücadelede kozmetik ya da ev yapımı cilt ürünleri kadar beslenme de önemlidir. Özellikle bazı kırışıklık azaltan yiyeceklerin iyi bilinmesi ve beslenme düzeninde bu besinlere yer verilmesi kırışıklıkların azaltılmasında büyük ölçüde etkilidir.

Doğal Yağ Kullanımı

Yemek ya da hamur işlerinde katı yağlar ya da ayçiçek yağı yerine, soya, mısırözü ya da zeytin yağı tercih edilmesi, cildin aşırı yağlanmasını engelleyeceğinden kırışıklıklarda da etkilidir.

Yeşil Çay Tüketimi

Cilt kırışıklıkları ile mücadelede her gün iki çay fincanı kadar tüketilen yeşil çayın da oldukça fazla faydası vardır. Daha sağlıklı ve daha parlak bir cilt için de etkili olan yeşil çayın günde 2 fincandan fazla tüketilmemesi gerekir.

Proteinli Yiyecekler

Proteinler, vücudun yapı taşlarıdır. Yeterli miktarda protein almayan vücutta zamanla bozulmalar başlar. Bu bozulmalardan biri olan kırışıklıklar ile mücadelede eksik kalan protein miktarının tamamlanması gerekir. Vücutta eksik kalan proteini en sağlıklı şekilde hindi ya da tavuk etinden sağlayabilirsiniz.

Meyveler

Meyvelerin büyük bir kısmı cildin yaşlanması ve kırışmasını önleme özelliğine sahiptir. Özellikle portakal, kiraz, avokado, kavun, şeftali, vişne, armut, erik ve greyfurt kırışıklıkların yok edilmesi aşamasında mutlaka tüketilmesi gereken meyvelerdendir.

Omega-3’lü Yiyecekler

Yüksek miktarda omega-3 içeren badem, soya fasulyesi, yeşil sebzeler, kuru fasulye,ceviz, nohut ve soya filizi, uskumru, somon ve ton balığı hücre onarıcı özelliği ile kırışıklıkların engellenmesinde de etkilidir.

Soya Fasulyesi

Pek çok cilt kremi ya da cilt ürününün yapımında kullanılan soya fasulyesi de bu cilt sorununun önüne geçmede etkilidir.

Karbonhidratlı Yiyecekler

Cilt kırışıklıkları ile müacdelede alınması gereken karbonhidratlı yiyecekler, kandaki insülün seviyesini aniden yükselten yiyecekler değil, yavaç yavaş arttıran ve bu sayede kan dolaşımını da yavaş yavaş arttıran yiyecekler olmalıdır. Örneğin, makarna, ekmek, pekmez, bal, şeker, çikolata gibi yüksek şeker oranına sahip yiyecekler tercih edilmemelidir.

A Vitamini Bulunan Yiyecekler

Havuç, ıspanak, domates, patates, marul, pırasa, kayısı, yeşil fasulye gibi turuncu ve yeşil renge sahip meyve ve sebzeler kırışıkların azalması ve yeniden oluşmamasında etkilidir. A vitamini sayesinde beslenen ve güçlenen hücreler kendini yenileyerek kırışıkların yok olmasını sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler