Doğal Malzemelerle Kuru Ciltler İçin Maske

Doğal Malzemelerle Kuru Ciltler İçin Maske

İnsan cildi bilidiği üzere diğer organlarımıza kıyasla çok kuvvetli ve dayanıklı bir yapıdadır. Binlerce yıldır insanoğlu doğanın zararlı etkilerine karşı cildi sayesinde direnmektedir. İlk insandan günümüz insanına kadar insan cildi bir süzgeç gibi dışarıdan gelen zararlı etmenleri süzmektedir.

Fakat cildimiz türlü hava koşullarına, mikro organizmalara ve darbelere maruz kalmakta ama kendini çoğu durumda toparlayabilmektedir. Bazı bilinçsiz uygulamalar geri dönüşü olmayan hasarlara neden olmaktadır. Ömrünüzün devam eden kısmında çözümü mümkün olmayan cilt sorunu sahibi olabilirsiniz. Bu yüzden cildinize yönelik bir uygulama yapmadan evvel uzman bir hekimden cildinizin yapısını ve duyarlılığını öğrenip uygulanacak metodu belirleyiniz. Piyasada cok fazla maske yapan ehliyetsiz kişiler bulunmakta. Bu şahıslar her cildin yapısının farklı olduğunu bile bilmemekte ve herkes için aynı maskeyi yapmaktadır. Eğer cildinizin duyarlılığını biliyorsanız ve kuru bir cilde sahipseniz aşağıda birkaç tane maske önerimiz olacaktır.

Maske 1

Bir adet elmayı soyup rendeleyin ve bir yemek kaşığı krema ilave edip  karıştırın. Karışımların iyice meczolmasına dikkat edin. Karışımı cildinize sürüp 10 dakika sonra ılık suyla durulayın. 1 su bardağı sirke, bir adet yumurta sarısı ve bir çay kaşığı glikoz, ile karıştırın. Ardından 40cl ayçiçek yağı ile jel  kıvamı alana dek karıştırılır. Bir süre soğumasını bekleyin. Cildinize uyguladıktan sonra pamuğun dairesel hareketi ile cildinizi temizleyin ve ılık su ile durulayın.

Maske 2

Çok az ısıtılmış 100cl lik  gülsuyu içerisine 1 kaşık çiçek balı ve 25gr kadar süt tozu ilave ettikten sonra dikkatlice karıştırmanız gerekir. Ardından 30gr bademyağı ekleyip karıştırmaya devam edilir. Soğutulan karışım ile cilt hassasiyetle ovalanır ve daha sonra yumuşak nemli bir bez parçası ya da pamukla temizlenir.

Maske 3

İki kaşık krema bir kaşık çiçek balı ile karıştırılır ve ayçiçek yağı eklenerek iyice istenilen form alınana kadar karıştırılır. Günde bir defa 10 ya da 15 dakika kadar yüze uygulanır. Sonra yüz ılık su ile durulanır

Maske 4

Normal boyutta bir salatalık soyulup rendelenir, tülbentten geçirip süzülen salatalığa yarım limon suyu ve 25gr bademyağı ve 50cl havuç suyu ilave edilip karıştırılır. Ve maske günde bir defa yapılır.

Maske 5

2 tane normal boyutta havucun suyuna, 1 tane yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı ayçiçek yağı karıştırılarak iyice çalkalanır. Cilt bu karışımla ovalanır ve 15 dakika beklenir. Daha sonra ılık suyla temizlenir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler