Doğru Parfümü Bulmanın İncelikleri

Doğru Parfümü Bulmanın İncelikleri

Bir parfümün sadece güzel kokması sizin teninize yakışacak anlamına gelmemektedir. Genelde insanlar çok beğendiği bir parfümü satın alır ve daha sonra o parfümü beğenmemeye başlamaktadır. parfüm kokusu size hoş gelebilir fakat parfüm ile ten uyumunuzda çok önemlidir. Doğru parfüm bulmanın İncelikleri vardır. Bu nedenle de mevsime göre de farklı parfümler kullanmak gereklidir.

Mevsimlerde Doğru Parfüm Seçimi

Her mevsim farklı bir kokuda parfüm kullanmak gereklidir. Yaz aylarının bunaltıcı sıcakları nedeni ile insanlar sürekli parfüm sıkma gereksinimi duyarlar. Fakat üzerinize sıkacağınız ağır bir koku hem sizi hem de çevrenizdekileri rahatsız edecektir. Bu nedenle yaz aylarında daha çok fresh, meyve kokuları ve çiçek kokularını tercih etmenizde fayda vardır. Böylelikle yaz ve bahar aylarında bu parfümlerle hoş bir kokuya sahip olabilirsiniz. Kış aylarında ise bu tarz kokular hafif kalacaktır. Bu nedenle baharatlı ve egzotik kokularla harmanlanmış uygun parfümler tercih etmelisiniz.

Tene Uygun Parfüm Kullanımı

Çevrenizde ki bazı insanların parfümlerini beğenip hangi marka ve koku parfümü kullandığını sorduğunuz ve aynı parfümü aldığınız oluştur. Fakat sorduğunuz kişide çok beğendiğiniz parfüm kokusunu kendi üzerinizde o kadar da güzel olmadığına şahit olmuşsunuzdur. Bunun nedeni aldığınız parfümün sizin teninize uygun olmadığıdır. Açık bir tene sahipseniz daha çok tatlı kokuları ve meyve özleriyle harmanlanmış kokuları, buğday bir tene sahipseniz fresh ve tatlı kokuları seçmelisiniz. Eğer esmer bir teniniz varsa baharatlı ve meyveli kokuları tam size göredir. Sizde kendi ten renginize uygun parfümler seçerseniz çekici bir kokuya sahip olabilirisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler