Doğru Saç Yıkama Teknikleri

Doğru Saç Yıkama Teknikleri

Bayanlar için, saçları büyük önem taşımaktadır. Saçlar aslında bir bayanın güzelliğini daha fazla ortaya çıkarır, hatta “bir güzellik merkezidir” denilebilir. Bu yüzden de ciltlerine nasıl özen gösteriyorlarsa; bayanların saçlarına ondan binlerce kat daha fazla önem verdiklerini söyleyebiliriz. Saç bakımında en önemli detay ise; saçı doğru bir şekilde yıkamaktır. Bugün sizlere saçlarınızı en doğru nasıl yıkarsınız? Konusunu açıklayacağız.

Doğru Saç Yıkama Teknikleri Nelerdir?

 

  • Saç Yıkamaya Saçınızı Durulayarak Başlayın

saç durulamakSaç yıkamak için duşa girdiğinizde saçınıza şampuan sürmeden önce; su ile saçlarınızı ıslatarak durulamanız gerekiyor. Böylece saçınızda meydana gelen yağ ve kirler parçalanarak düşüyor. Şampuan sürmek için hazır bir hale gelmiş oluyor.

Tavsiye yazı:  Bayanlar için daha sağlıklı gülüşler

 

  • Saçınız Uzunsa Nemlendirmeyi Unutmayın

 saç nemlendirmekBirçok bayanın uzun saçlara sahip olmak istediğini biliyoruz. Bu nedenle de omuzlarınızı geçen bir saç boyuna sahipseniz durulama işleminin ardından saçınızı nemlendirmeniz gerekiyor. Saç kreminiz aracılığı ile saçınızı hemen nemlendirebilirsiniz. Nemlendirme işleminin sonrasında şampuan sürmek sizin için daha doğru olacaktır. Bu ayrıntıyı atlamamaya özen gösterin.

  • Durulama İşleminden Sonra Tekrar Şampuan Sürmek Yanlış

saç şampuanlamakAslında yanlış olan bu durum birçok bayan tarafından yapılıyor. Saça şampuan sürülüyor, ardından durulanıyor ve tekrar şampuan sürülüyor. Bunun yerine duruladıktan sonra direkt olarak kreme geçerek saç yıkama işleminizi sonlandırmanız saçlarınız için daha doğru bir tercih olacaktır. Bu detaylara dikkat ederseniz saçınız daha sağlıklı olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler