Doğurganlığı Arttıran Besinler

Doğurganlığı Arttıran Besinler

Günümüzün en bariz sorunlarından bir tanesi haline gelen kısırlık, bundan birkaç sene önce sadece erkeklerde meydana gelirken; artık bayanların da en fazla uğraştığı sağlık sorunlarından bir tanesi halini aldı. Dolayısı ile de doğurganlık olasılığı her geçen gün düşmeye başladı. Doğurganlığı arttırmanın yolu ise; doğru beslenmekten geçiyor. Birtakım besinler doğurganlık şansını arttırıyor. Şimdi, sizlere yazımızda doğurganlığı arttıran besinlerden söz edeceğiz.

Doğurganlığı Arttıran Besinler Nelerdir?

 

  • Kereviz Doğurganlığın Yardımcısı

kerevizKereviz birçok kişi tarafından bilinmese de sadece bayanlarda değil; erkeklerde de cinsel yönden yapılması gereken faaliyetlerin daha aktif olmasına yardımcı olur. Cinsellik ile ilgili vücutta bulunan salgı bezlerinin çalışmasında kerevizin rolü oldukça fazladır.

  • Soya Doğurganlığı Arttıran Yiyecekler Arasında…

soyaVücudun direncini arttıran besin maddeleri arasında yer alan soya; cinsel yönden daha aktif olmanıza da yardımcıdır, bu yüzden de doğurganlığa olumlu yönde etki eden besinlerden bir tanesidir. Soyayı tüketirken; 25 gram soğan ve turşunun ona eşlik etmesine izin verin, salgı bezlerini çalıştırmada büyük rolü vardır.

  • Havuç Sayesinde Düzenli Regl Döngüsü

havuçBayanlarda doğurganlığı etkileyen etmenlerden bir tanesi adet döngüsü olmaktadır. Adet döngüsü yönünden düzensizlik yaşamakta olan bayanlarda doğurganlık olasılığının düştüğü açıklanmış bir gerçektir. Adet döngüsünü düzenli bir hale sokmak için de yemeniz gereken besin maddeleri arasında havuç bulunuyor. Siz de havuç yiyerek regl döngüsünü düzene sokabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler