Ellerimiz Neden Sürekli Terler?

Ellerimiz Neden Sürekli Terler?

Günlük yaşantımızın akışı içerisinde çoğu kişi de görülen rahatsızlıkların başında ise sürekli ellerin terlemesi yer alıyor. Hatta bu dönem çoğu zaman yaz ayların yanı sıra kış dönemlerinde de çok fazla yaşanması ister istemez insanları da tedirgin eden konuların başında yer almaktadır. El terlemesi tıp adıyla tanımlanacak olur ise palmar hiperhidrozis olarak anılmaktadır. Genelde hastalığın ortaya çıkmasının başlıca sebepleri arasında psikolojik nedenlere bağlı olduğu da söylenebilir. Fakat her eli terleyen kişinin psikolojik bazı sorunlar yaşadığını söyleyemeyiz. Bunun içindir ki çoğu zaman psikolojik nedenlere bağlı olarak bile el terlemesi hastalığı görülebiliyor.

El Terlemesi Psikolojik Nedenlerden Kaynaklı

Her ne kadar ellerde sürekli olarak meydana gelen terlemenin ana nedeni bilinmese bile bu durumun altında yatan sebeplerin çoğu zaman psikolojik kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. Ailede böyle bir rahatsızlık var ise kalıtsal olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle terleme dozunun artık göstermesi hem stres hem de heyecanla doğru orantıda artış göstermektedir.

Tiroid Bezlerinin Fazla Çalışması El Terlemesi Yapar

Guatr sorununun ortaya çıkmasına neden olan tiroid bezlerinin fazla çalışması diğer yandan da el terlemesinin başlanmasına da neden olmaktadır. Tiroid bezleri vücutta daha çok gerginliğe sebebiyet verdiğinden dolayı hem el hem de ayaklarda ister istemez terleme görülmeye başlanır. Bu sayede kişinin el ve ayak terlemeleri geçmez ve rahatsızlık verir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler