En Güzel Göz Makyajı ve Yapılışı

En Güzel Göz Makyajı ve Yapılışı

En Güzel Göz Makyajı ve Yapılışı

Birçok göz makyajı çeşidi vardır. Bunlar, sizlerin gündelik hayatta ne gibi makyaj uygulamanız gerektiği ile alakalıdır. Örneğin, akşam bir davete gidecekseniz gece makyajı tam anlamıyla işinizi görecekken, bunun yanı sıra ise okul ve işe gitmek için sade göz makyajı sizler açısından tam nitelikli olacaktır!

Bu nedenden dolayı öncelikle hangi makyaj çeşidini yaptırmanız gerektiği konusu ile alakalı bilgi edinmek gerekmektedir. Ayrıca göz makyajları, sizlerin göz rengine göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Makyajları tam orantılı olarak belirleme ile beraber, doğru bir yöntem izlenildiği vakit, doğru sonuçlara ulaşma durumu esasında sizlere sunulabilmektedir. Şimdi sizlere birkaç farklı çeşit olan makyajları sunacağız.

Sabah Makyajı!

  • Cildinizi yormayacak kadar fondöten uygulaması yapmalısınız. Bunun için sadece hafif kapatıcılar kullanmalısınız. Diğer türlü cildiniz hem yorgun, hem de yaşlı görünebilir. Kapatıcılar sonrasında canlı renklerde allık kullanmakta renklendirme açısından önemlidir.

  • Sabah makyajı için rimeli sadece üst kirpiklere uygulayın. Çünkü alt kirpiklere bu uygulamayı yaparsanız cildiniz daha yorgun gözükebilir. Göz makyajı, makyajın en önemli parçası olduğundan dolayı bu kapsamda çok dikkatli olmak gerekmektedir. Gözlerinizde kızarıklık durumları söz konusu ise göz altlarına beyaz kalem çekerek bu sorundan da kurtulabilirsiniz.

  • Göz altlarınızda yorgunluğa bağlı olarak morluklar söz konusu ise, demleme poşet çayını göz altlarınıza 10 dakika kadar koyarak bu morluklardan tamamen kurtulabilirsiniz. Her gün uygulanmada herhangi bir sorun olmadığı gibi, sizler için kesin sonuçlara varmanızı sağlayacak olan bir makyaj türüdür.

Gece Makyajı!

  • Gözlerinizin iç kısmına siyah kalem çekme ile başlayın. Bu durum, gözlerinizin beyaz kısmı ile muhteşem bir uyum içerisine girmenizi sağlayacak ve göz makyajı açısından önemli bir başlangıç olacak.

  • Hemen sonrasında ise siyah göz kalemiyle üst kirpik dibine, içten dışa doğru kalınlaşacak bir şekilde çizgi çekin. Dış köşeyi dağıtmayı ihmal etmeyin ve böylelikle gölgeli bir görünümü ortaya koyun. Fazlası ile bilinen dumanlı göz makyajına geçiş açısından ideal bir işlemdir.

  • Göz çevresine aydınlık bir ifade kazandırmak istiyorsanız ışıltılı göz farları seçin ve göz pınarlarına küçük dokunuşlar yapın!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler