En Şık Bere Modeli Nasıl Yapılır ?

En Şık Bere Modeli Nasıl Yapılır ?

Şık Bere Yapımı

Kış aylarında birbirinden renkli, birbirinden farklı çeşit çeşit bereler göz kamaştırmaktadır. Bay ve bayan faketmeksizin bere kullanımı oldukça yaygındır. Bere hem soğuktan korumaya yardımcı hem de tarz tamamlayacı bir özelliğe sahiptir. Sizlerde evlerinizde birbirinden farklı ve renkli bereler yapabilirsiniz. Burada sizlere Şık bere Yapımı  ile ilgili bilgiler vereceğiz.

  • Öncelikle bere için 8 ilmek haraşo örgü modeli ile örmeye başlıyoruz. Geriye kalan ilmek sayısı 30 olacaktır. Bu ilmeklerede kaz ayağı modeli ile örgüye devam edilecektir. Yapılan yünü başın genişliği ile uyumlumu diye bir kez ölçebilirsiniz.
  • İlk 8 ilmek örülen haraşo kısımı kesilmelidir. Kaz ayağı olan ilmeklere gelincede 2 tane kesilerek çıkarılacaktır. Sağ tarafta kalan ilmekler tekrar sol tarafa geçirilecek ve örmeye devam edilecektir. Arkada ki ters örgüde salınır ve örgü sonuna kadar aynı şekilde devam edilir.
  • Yapılan kesme işlemi bittikten sonra ip sabitlenir. Bereyi katlayarak sırayla dikim aşamasına geçilir. Bereyi sökmeden önce dikilmesi gerekmektedir. Aksi halde toparlamak zor olacaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler