En Sık Yapılan Cilt Bakımı Hataları

En Sık Yapılan Cilt Bakımı Hataları

Günümüzde kadınların olduğu kadar erkekler de kendi güzellikleri ve kişisel bakımları için ayrıca bir çaba sarfediyor. Bu yüzden de kadın ve erkek diye ikiye ayırmak artık güç hale geliyor. Şimdiler çoğu erkek kuaförlerinde de cilt bakımı ya da kişisel bakım gibi işlemler yapılıyor. Bu yüzden de cilt bakımı için kadın ve erkek diye ayrım yapmayacağız.

Çoğu insan güzellik peşinde koşarken mutlaka yanlış hataları yapmış ve pişman olmuştur. Aslında en kusursuz olarak görülen ciltlerin arkasında bile mutlaka zaman zaman yapılan cilt bakımı hataları göze çarpmaktadır. Tabi hatalar küçüklük ve büyüklüğüne göre değişkenlik gösterse de uzun vadeli olmadığı zaman aslında sıkıntı çıkarmazlar. Ama tabi cilt bakımının yanlış uygulandığını ve aslında bir hatadan ibaret olduğunu bilmeyen çoğu insan için ise bir süre sonra o cilt kabusa dönüşebilir.

Cildimiz aslında bizim her şeyimiz. Özellikle de dış görünüşümüzde büyük bir paya sahip olan cildimizi korumak da bizim görevimiz. Cildimize iyi davranmazsak eğer ileriki zamanlarda da kötü sonuçlarla karşılaşmamız mümkün. Bu yüzden de başta uzman doktorlar olmak üzere bu işte uzman olan kişiler aslında her ortamda cilt bakımı hatalarını söylüyor. Ama gelin en sık yapılan cilt bakımı hataları için bizler de göz atalım.

Temizlik Her Zaman İlk Sırada Yer Alıyor

Banyoda Guzel Kiz -  Sac BakimiCildimizin bakımı tabiki de yapılacak ancak kadın ve erkeklerin bazı bölgelerinde yer alan tüyler, cilt temizliği için yapılacak ilk bakımlar arasında yer alıyor. Bu yüzden de bu tüylerden kurtulmak için çeşitli temizleme ürünleri çıksa da en çok kullanılan ve tercih edilen temizleme ürünü erkeklerin yüzleri için tıraş geliyor. Tabi tıraşı kadınlar da bacakları için uyguluyor. Tıraşlama işleminde en çok yapılan hata ise tıraş kremi kullanmak yerine şampuan ya da sabun gibi ürünleri kullanmak. Bu ürünler yüzünden cilt üzerinde kızarıklık ya da tahriş gibi cilt bozuklukları oluşmaktadır. Bu yüzden de her zaman tıraş kreminin kullanılması önerilmektedir.

Cilt Bakımı İçin Yapılan Yanlışlar

Yuz bakimi konusunda endiseli bayanÇoğu insanın cildinde en çok problem ettiği durumlardan bir tanesi de sivilcelerdir. Çoğu insandaen sık yapılan cilt bakımı hataları yine belirli dönemlerde çıkan sivilceleri aslında insanoğlu daha çok büyültmekte ve yaygınlaştırmaktadır. Sivilceleri ellemek, tırnak atmak, koparmak ya da içinde iltihabını çıkartarak zamanından önce müdahale etmek sivilcelerin daha da fazla yaygınlaşmasına ve kötü görüntü oluşturmasına neden olmaktadır. Doktorlarında her defasında önerdiği işlemlerden biri de sivilceleri mümkün olduğunca ellememek. Eğer sivilce sorunu çok yaşayan biriyseniz öncelikle bir doktora danışmanız ve sivilce ile siyah noktaları yok edecek metal çubuklardan almalısınız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler