Enzim Peeling Nedir?

Enzim Peeling Nedir?

Enzim Peeling Nedir?

Enzim Peeling Nedir?

Enzim peeling, cildi derinlemesine temizlemek ve üst tabakasını soyarak yenilemek için kullanılan bir kozmetik güzellik ürünüdür. Ölü cilt hücrelerinin bulunduğu cildin en üst katmanını soyarak alttan yeni cilt tabakasının çıkmasını sağlar. Enzim peeling uygulaması sonucunda cilt dokusunda belirgin bir iyileşme sağlanır ve cilt pürüzsüzleşir. Hafif yara izleri, yaşlılık ve güneş lekeleri ile kırışıklıkların görünümünü azaltır.Enzim peeling ürünleri genellikle cildi besleyen ve ölü hücreleri temizleme özelliği bulunan meyve özlerinden üretilmektedir. Yeşil elma ve papaya, bu meyve özleri arasından en sık kullanılanlarıdır. Diğerleri arasında ananas, kabak, nar, yaban mersini ve aloe vera bitkisini sayabiliriz.Bazı güzellik merkezleri bu uygulamaya “onarıcı enzim peeling” adını veriyor. Bunun esas nedeni cilt lekelerinin ve kırışıklıkların görünümünü azaltarak cildin daha sağlıklı görünmesini sağlaması. Uygulama sonra cilt gözenekleri yağdan, kirden ve ölü hücrelerden temizlendiği için akne, siyah nokta oluşumunda belirgin bir azalma görülür.Enzim peeling’in kimyasal peeling’den farkı ise doğal ürünlerle üretildiği için evde uygulanabilmesi ve olası yan etkilerinin daha az olması. Ayrıca kimyasal peeling’de cildin tam olarak iyileşmesi için gereken süre daha uzun.Kimyasal peeling uygulamaları arasında süre bırakılması gerekirken, enzim peeling ölü cilt hücrelerinin haftalık, düzenli olarak temizlenmesi için kullanılabiliyor.

Enzimler Cilde Nasıl Fayda Sağlıyor?

Organik maddeler olan enzimler vücutta meydana gelen kimyasal reaksiyonlar için katalizör görevi görür. Örneğin sindirim sırasında büyük protein veya yağ moleküllerinin hızla parçalanması gerekir ve sindirim sistemi tarafından salgılanan enzimler bunu sağlar.Enzimlerin cilt için yararı ise (sindirimde olduğu kadar hızlı çalışmasa da) cildi beslemesi ve cilt yüzeyinde biriken ölü hücre tabakasını ortadan kaldırmasıdır. Bir yetişkinde yaklaşık 19.000.000 adet cilt hücresi olduğu düşünüldüğünde bu işlemin ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılabilir. Meyve gibi doğal kaynaklardan elde edilen enzimler yüzünüze tazelik ve canlılık getirirken görünümünü önemli oranda iyileştirir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Enzim Nedir, Peeling

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler