Erkek Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkek Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkek Cildi her zaman sert, ama kısa sürede kırılgan bir yapıya sahiptir. İşte bunu yok etmek için bazı uygulama yöntemlerini sürekli kullanmak gerekir. Yüz bölgesinde soğuklar, fazla alkol, sigara ve kuruluk yapan maddelere kadar birçok etmem etkiler.

Erkek Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkek Yüz Bakımı Nasıl Yapılır konusunda birçok cevap ortaya çıkar. Ama, erkeklerin cildine yatkın olan ürünler ve bazı maskelerle beraber bu sorunları ortadan kalkabilir. İlk olarak kendi cildinizi tanıyın. Çünkü her erkek cildi ve yüz derisi bir değildir. Yağ oranı burada en önemli faktör. Yağlılık oranı erkeklerde kadınlara oranla daha çok olabilir. İşte buna göre dengeli bir bakım gerekmekte.

– Nemlendirmek İçin Maskeler

Cildin nemlenmesi için krem ve maskeler gerekir. Ayrıca Jeller de burada çok etkili sonuçlar verir. Ama en önemlisi doğal olan bitkilerden yola çıkarak, yaratışlı bir maske yapmak. Her gece yatmadan önce mutlaka nemlendirici Krem ve Jel kullanın. Sıvı şeklinde olan Jellerin de faydası çok olur.

– Tıraş Olurken Dikkat Edin

Jiletle ters alınan sakallar yerini ters çıkan sakallara bırakabilir. Bu nedenle de kaşınmalar ve aşınmalar meydana gelir. Ayrıca Jiletin yanlış ve daha ters kullanılmasından kaynaklı olarak, alerji ve deri yolunmasına kadar giden bir yol vardır. Kesinlikle Jilet kullanılmasına dikkat edin.

– Güneşte Fazla Kalmayın

Erkeklerin yaptıkları hatalardan biri de “ Güneşte fazla kalmak.” Güneş ışınlarının altında fazla kalmak, deriyi müthiş derece de aşındırır. Bu aşınmayla beraber zamanla çatlamalar ve derinin soyulması gibi kötü etkenler kendini gösterir. Kesinlikle zararlı güneş ışınlarına karşı kendinizi koruyun. Bunu yaptığınız sürece, cildiniz tazelenir. Erkek Yüz Bakımı Nasıl Olmalı diye soranlar bunlara çok dikkat etmeli. Birde, kadınların kullandıkları bazı doğal maskeleri kendinize uygulayın. Bunu yaparsanız zarara değil, kara geçmiş olursunuz. Kadınların özellikle nemlendirme için kullandıkları Maske ve Kremleri araştırın. Bunlardan bazılarını seçerek kendiniz evde uygulama yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Bakımı Erkek Yüz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler