Eski Perdeler Nasıl Temizlenir?

Eski Perdeler Nasıl Temizlenir?

Perdeler evlerimizin aksesuarı gibidir yani evlerimizin kenar süsleridir. Perdelerimiz güneş, toz, hava kirliliği, sigara gibi etkenler doğrultusunda zamanla yıpranır ve kirlenir. Ancak yılda 4 veya 5 kereden fazla temizlenmesi sonucunda çok erken yıpranabilir ve eskiyebilir. Zaman kavramı tül perdeler için çok önemlidir. Çünkü çok tül perdeler çok narin yapılıdır. En ufak bir yanlışta tamamıyla mahvolabilir. Buna göre zaman ile yıpranan eski durumuna gelen perdeleriniz temizlemek için bir kaç etkili çözüm vardır.

Tül Perdelerin Narin Yapısı   

Tül perdeler yıkanırken unutulmaması gereken önemli şeylerden biriside tül perdelerin aşırı narin bir yapıya sahip olduklarıdır. Tül perde yıkarken ufak bir hata doğrultusunda bütün bir kenar süsünüz yok olabilir. Bunun için dikkat edilmesi gereken bir kaç durum söz konusudur. Tül perdeleri aşırı sıcak suda yıkamamak gibi durumlar bu konuya dahildir. Çünkü aşırı sıcak suda yıkanan bir tül perde gerek narin yapısından gerek de dokumasından dolayı yıpranabilir. Bunun dışında üzerindeki toz miktarına dikkat edilmelidir.

Üzerindeki toz miktarı fazla iken yıkanırsa tozlar üzerine yapışıp kalır. Bu yüzden üzerinde çok fazla toz olması durumunda bir bezle veya süpürge yardımıyla tozlardan arındırmamamız gerekir. Bununla birlikte günümüzde çamaşır makinelerinin tül olarak özel bir yıkama programı olsa da derece ayarını 30 veya 40 derece aralığında ayarlayabilir o ayarlarda tül perdenizi yıkayabilirsiniz.

Bunun dışında aşırı kırışıklık ve karışıklık kavramlarını ortadan kaldırmak için de bazı işlemler gerekir. Bunlar tül perdenizi makineye attıktan sonra gereken işlemlerdir. Yıkama kısmı bittikten sonra aşırı kırışıklığı ve karışıklığı önlemek için yıkama sonra tül perdenizi özenle makineden çıkarıp hemen ütülemeniz gerekir. Bu işlemlerden sonra da asmanız gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler