Et Beni Neden Çıkar, Nasıl Yok Edilir, Aldırmak Zararlı mıdır

Et Beni Neden Çıkar, Nasıl Yok Edilir, Aldırmak Zararlı mıdır

et beni neden çıkar Bütün herkesin güzel görünmek istediği günümüzde estetik kaygıları her an her yerde hissediyoruz. Vitrin camlarına çoğu kez aynada kendimizi görmek için bakarız, çünkü nasıl göründüğümüz çok önemlidir. Peki Et beni neden çıkar, et beni nasıl yok edilir ve et benini aldırmak zararlı mıdır görelim.

Et Beni Neden Çıkar

Kozmetik sanayi bu yüzden her an yeni ürünleri piyasaya arz edebiliyor, çünkü sürekli bir talep var. Dış görünüşün bu kadar önem taşıdığı günümüzde deri üzerinde beliren bir et beni büyük üzüntü kaynağı olabilir, hele ki genç kızlarımızda. Böyle bir durumda derhal et beni aldırma, yok etme, koparma gibi telaşlara düşüyoruz.Et Benine Hormonların EtkisiVücuttaki gelişim hormonlarının hızla çalışmaya başladığı ergenlikte ya da bazı hormonların artık yetmediği yaşlılık dönemlerin de et beni oluşumu fazlalaşıyor. Güneşte fazla kalmakta bu süreci hızlandırıyor.Bu tanımlamadan anlaşılacağı gibi et benleri aslında cildin bir şekilde deforme olmasıyla oluşuyor. Ya da vücutta çok terleyen yerlerde görülüyor. Cilde doğal rengini veren melanin deri üzerinde her yere eşit dağılmadığı için et benlerinin rengi de bulunduğu yere göre farklılaşabiliyor.Çoğunlukla kahverengi ve tonları olarak rastlanan et benleri beyaz et beni neden çıkar düşüncesiyle renk konusunda çeşitleniyor. Boyları nispeten küçük olsa da büyüyüp bir santime kadar çıkanlara rastlanıyor.Kafada Çıkan Et BeniBir zamanların çok sevilen komedi dizisinin kahramanı olan ve gündelikçi kadın tiplemesi çizen Kakılmış’ın sahne makyajında abartılarak öne çıkarılan et benlerinin özellikle yüzde çıktığı zaman oluşturduğu kötü görünüm insanı rahatsız ediyor. Zaten bu deri oluşumları genellikle yüz, boyun, ve vücudun kolay terleyen kıvrımlı bölgelerinde daha çok çıkıyor.Kafada et beni neden çıkar derseniz haklısınız, onları bazen saçların içinde bile görmek mümkün. Burada çıktığı zaman her saç tarandığında hasar gören ve can acıtan et benlerini yok etmek diğer bölgelerde çıkanları yok etmekten daha öncelikli olabilir. Bu arada şeker hastalarının da sıklıkla et beni çıkardığı gözlenmiş ama sebebi henüz açıklanamıyor.Et Benini KoparmayınÇoğu kez ellerde çıkan ve pütürlü bir yüzeyi olan siğiller et benlerinden farklı. Bulaşma özelliği olan siğiller tıpta verruko vulgaris olarak adlandırılıyorlar. Ama et beni bulaşmıyor ve yüzeyi de portakal görünümünde değil, pürüzsüz.İnsanın çoğu zaman koparıp alası geliyor, zaten ince bir bağla deriye bağlı. Ama et beni koparmak hiç de tavsiye edilen bir şey değil. Aslında bu oluşumları çekelemeyin, sıkmayın, çevirerek koparmaya da uğraşmayın. Sizi estetik olarak rahatsız etmeye başlamışsa bir cilt uzmanına başvurmak ve onun gözetimi altında aldırmak tercih edilecek en sağlıklı yöntem.et beni nasıl yok edilir

Et Beni Nasıl Yok Edilir

Et benlerini yok etmek için uygulanan tıbbi yöntemler arasında sağlık kuruluşlarında ve uzman gözetiminde yapılacak olan önce enjeksiyonla lokal uyuşturma sonra da jilet benzeri bir kesiciyle kesip alma en sık başvurulan yöntem.Geride minik bir iz kalsa bile sorun olacak türden olmuyor. Et beni nasıl yok edilir sorusuna verilen cevaplar büyük boydaki et benleri için küçük bir ameliyat olarak veriliyor. Bir santimi geçen bu benler için ayrıca katerizasyon denilen buharlaştırma, -60 dereceye kadar düşürerek dondurma ve koparıp almaya dayanan kriyoterapi yöntemleri de kullanılabiliyor. Ama özellikle dondurma sonrası oluşan morluklar işi büyütebilir.Bu yüzden et beni nasıl düşer için varılan en uygun sonuç şu aşamada radyo frekans yöntemi olarak görülüyor. Radyo frekanslarının ısıya çevrilerek problemli bölgeye uygulanması esasına dayanan bu işlemde sonradan herhangi bir iz kalması gibi tehlikeler de yok. Bazen güzellik merkezlerinde bile değişik amaçlarla uygulanan radyo frekans tedavileri ne olursa olsun işin eğitimini almış uzman kişilerce yapılmalı. Aldırmak Zararlı mıdır?

Et Beni Aldırmak Zararlı mıdır?

Bu konuda yanıt her zaman hayır oluyor. Saç dipleri içinde çıkan et benleri için özellikle radyo frekans yöntemi zaten öğütleniyor. Bu uygulama ile benin çevresindeki saç köklerine de zarar verilmemiş ve saç dökülmesi nedeni yaratılmamış oluyor. Et benlerinin çok az bölümü oluşumunu değiştirerek kansere dönebiliyor. Bu yüzden estetik kaygı yoksa et benleri ile uğraşmamak bile mümkün. Ama tıbbi yöntemlerle aldırmanın bir zararı da yok.Bitkiler Et Benleri İçin Çare OlabilirBu arada kendi kendinize bir takım bitkisel tedavileri de et beni ilacı olarak deneyebilirsiniz. Her yerde tarif edilen yöntem çakal eriği çiçeği ile kantaron otunun çiçeğini yaklaşık 15 dakika kadar kaynatıp içmek. Et beni oluşumunu engellediği biliniyor.Bu konuda bayır turpu çayı da size faydalı olacaktır. Bütün bunlardan başka kişniş, keten tohumu, elma sirkesi ve anason tohumu sürmek et benleri bitkisel tedavi yöntemleri öğütleri arasında sayılıyor. Hatta yoğurt ve mısır unu ile yapılan cilt maskeleri de yardımcı olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler