Etkili Diş Fırçalama için Bilinmeyen 4 ÖNEMLİ TAKTİK

Etkili Diş Fırçalama için Bilinmeyen 4 ÖNEMLİ TAKTİK

Diş sağlığı için bakıma dikkat etmekteki önemi artık anlatmanın bile gereksiz olduğu günümüzde, diş bakımı konusundaki bilinmeyen 4 etkili taktiği derledik. Sizde sağlıklı dişler için diş bakımını daha doğru şekilde yapabileceksiniz.

1) Sert Diş Fırçaları

Dişlerinizi fırçalamak için kullandığınız diş fırçaları uzun süre kullanıma bağlı olarak sertliğini kaybeder. Bu durum diş sağlığı için olumsuz bir durumdur. Sert diş fırçası kullanmanız dişleri daha iyi temizleyecektir. Burada not düşmek gerekir yumuşak olması hemen olacak bir durum değildir yani takıntı yapmanıza gerek yok. Burada diş fırçasında bahsettiğimiz yumuşama uzun süreler boyunca aynı diş fırçasını kullanmadan kaynaklanacaktır. Yani endişe etmeyin. Diş fırçası 1 haftada sertliğini kaybedecek ürünler değildir.

Doğru şekilde dişleri iyi fırçalamak; fırçanın sertliğiyle değil, fırçalama tekniğiyle ilgilidir. Genellikle orta sertlikte diş fırçaların kullanılması uygundur. Çok sert fırçalar ve buna uzun süre devam eder iseniz dişleri aşındırabilir.

Diş fırçası, fırçalamaya başlamadan önce ıslatılmamalıdır. Çünkü fırça kılları ıslatılınca, sertliğini kaybeder. Macunun köpürmesi için yeterli sıvı ağızda mevcuttur.

2) Diş Fırçasını Bastırarak Kullanma

Diş sağlığı konusunda yapılan en çok yanlışlardan birisi dişleri aşırı miktarda zorlayarak, bastırarak fırçalamaktadır. Doğru şekilde bastırmak evet dişleri daha iyi temizler fakat ayarı kaçtığı takdirde faydadan çok zararı olacaktır.

Bastırarak fırçalamak; dişleri temizlemek yerine, fırça çürüğü dediğimiz aşınmalara neden olur. Dişlerin mine tabakası aşındığı için, alttaki sarı tabaka ortaya çıkar ve dişler daha sarı gözükür. Ayrıca sert fırçalamak, dişlerde hassasiyete ve diş eti çekilmesine neden olur.

3) Diş Macununu Fazla Kullanmak Dişleri Çizer.

Özellikle diş fırçalama işlemi esnasında yapılan en büyük hata aşırı miktarda diş macunu kullanmaktır. Ne yazık ki ülkemizde diş macununun arkasını okumak gibi bir alışkanlık olmadığı gibi ne aile fertleri nede başka bir kaynak ne kadar diş macunu kullanılması gerektiği konusunda bilgisizdirler.

Sizlere tavsiyemiz kullanmadan önce 1 defa diş macunu arkasını okuyun.  Ancak bu şekilde doğru kullanım hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

4) Farklı Açılardan Diş Fırçalama

Dişlerinizi sürekli aynı açıdan fırçalamak dişlerin yeteri kadar temizlenememesi anlamına gelecektir. Bunu kısaca izah edelim. Örneğin dişlerinizi sürekli üst tarafını diş fırçası ile fırçalıyorsunuz. Eğer daha sonra diş fırçasını çapraz şekilde tutarak fırçalamaz iseniz diş fırçalamanız tam olarak bitmemiş demektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler