Evde Cilt Bakım Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakım Nasıl Yapılır?

Evde Cilt bakım doğal yollarla uygulamak isteniliyor fakat nereden başlayacağınızı tam bilmiyorsanız, cildiniz için doğru ve etkili olan bilgileri sizlere sunuyoruz.

Cilt Bakım Maskeleri Günlük Uygulama

Düzenli olarak cilt bakımı maskeleri uygulamak kulağa her ne kadar zahmetli ve riskli bir uygulama gibi gelse de aslında bir o kadar basit ve risksiz bir meşgaledir. Nasıl diye soracak olursanız sizlere şunu söylemek isterim ki cilt bakımı yapmak kadar, doğru bir cilt bakımı uygulamak arasında uçurum kadar fark vardır. Önemli olan sizin cildinize yararlı olan cilt bakım maskeleri ile hazırlığınızı yapmanızdır. Evet, şimdiye kadar aklınıza eseni ya da kulaktan dolma bilgileri cildinize uyguladınız belki de hiç bir uygulama yapmadınız ama bugünden sonra sizde cildinizin kıymetinin farkında olanlar ve cildine doğru bakım uygulamaları yapan pek çok kişinin arasına dâhil olabilirsiniz. Bunun için çok geç kalmış sayılmazsınız. Cilt bakımı uygulamalarınızda öncelikle olmazsa olmazlar arasında yer alan nemlendirici kremler ile başlayalım. Evet, bu uygulamayı aralıklar ile çoğu kişi yapıyor bu yüzden bu konuya değiniyoruz çünkü en başta doğru uygulama sözümüzü unutmayalım. O halde kendinize doğru bir nemlendirici alarak bakıma başlayabilirsiniz. Bunun için en pahalı markalara yönelmenize de gerek yoktur. Önemli olan sadece nemlendirici içeriğinin cilt bakımı için zenginliğine dikkat etmelisiniz. Özellikle nemlendiricinin içerisinde Lipidler yani konuyu biraz daha açarsak; Shingo lipidleri, seramidler ve serebrozidler barındırmalıdır. Dahası temel yağ asitleri iyi bir nemlendiricide olması gerekenlerdir. Bunlar; son zamanlarda fazlaca duyduğumuz üzüm çekirdeği yağı, çuha yağı ve ayçiçeği yağlarıdır. İyi bir nemlendirici demek iyi bir cilt bakımı uygulaması demektir. Fakat nemlendiriciler hakkında bilinmeyen bir yanlışta vardır. Günümüzde cilt bakım maskeleri arasında yer alan nemlendiricilerin, içerisinde kullanılan ve nemlendiricinin üzerinde kaliteyi çağrıştıran vitamin türlerinin yazılması ve kullanılmasıdır. Bir nemlendiricinin üzerinde E, C veya A vitaminli yazıyorsa o nemlendiriciyi almamanızı öneririz. Peki, cildime ben o vitaminleri nasıl sağlayacağım derseniz bu vitaminleri kapsül olarak satın almanızı ve nemlendiricinizin içerisine eklemenizi tavsiye ederiz.

Cilt bakımı denilince çoğu kişinin aklına ilk gelen cildi temizlemek olmaktadır. Aslında sanılanın aksine cildi aşırı derecede temizlemek cildinizi yoracak ve yaradan çok cildinize zarara yol açacaktır. Sizlere bakımın özünü en ince ayrıntısına kadar sunuyoruz. Bu sayede bakım ne demek daha iyi anlamaya başlıyorsunuz. Evet, cildi yormadan temizlemek gerekir peki ya nasıl? Her sabah yeni güne uyandığınızda cildinizi ılık su veya süt ile yıkayarak bunu yapabilirsiniz. Su ve süt yukarıda bahsettiğimiz üzere geceden cildinize sürmüş olduğunuz doğru nemlendiricinizin harekete geçmesine zemin hazırlayacaktır. Sütün içerisinde laktik asit bulunması sayesinde doğal yollar ile faydalı olan cilt temizliğinizi yapabilirsiniz. Cildinizi arındırmak adına bir tonik ile de günlük cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Bunun için ister ünlü markaların cilt bakım ürünleri  ile isterseniz de evinizde bulunan has gül suyu veya limon ile cildinize tonik yapabilirsiniz. Cilt Bakımı görüldüğü üzere o kadarda zor değildir. Bunu icraata getirdiğiniz an daha iyi anlayabilirsiniz. Önemli olan sadece nokta atışları gibi cildinize günlük doğru hamleler ile bakım uygulamanızdır.

Cilt Bakım Ürünleri Markaları

Cilt bakım uygulamalarında doğal yollarla bakım yapmak en doğru olanıdır. Fakat çiçek, bitki, asit, vitaminler ve dahası pek çok cilde faydalı şeyler doğada vardır. Bunların cilt için en iyi şekilde bir bakım kürleri haline getiren cilt bakım markaları sayısız mevcuttur. Tabi ki bazı markalarda fiyatlar aşırı pahalıdır. Ama unutmayın ki her pahalı iyi bir ürün demek değildir. Ayrıca her marka ürünün çıkarmış olduğu bakım ürünleri de beğenilen diğer ürünleri gibi aynı ölçüde iyi olmayabilir. Sizlerde cilt bakımı için hem içeriği iyi hem de fiyatı makul bir ürünlere başvurabilirsiniz. Sadece ürün markasını takip ederek alıp almama yönünde fikir edinebilmenize yeterli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler