Evde Cilt Temizliği, Yeşil Kil Maskesi Yapımı ve Nemlendirici Sürme

Evde Cilt Temizliği, Yeşil Kil Maskesi Yapımı ve Nemlendirici Sürme

Evde Cilt Temizliği, Evde Yeşil Kil Maskesi ve Nemlendirici Sürme Teknikleri En İnce Ayrıntılarıyla

Güzellik merkezlerine ayırabileceğiniz nakdiniz ve vaktiniz olmayabilir ancak ev ortamının rahatlığında boş vakitlerinizde evde cilt bakımı ve evde cilt maskesi uygulamanız bu durumlara ve etkenlere asla engel değil. Haftalık periyotlarla veya boş vakitleriniz de doğal yöntemlerle evde cilt bakımı ve cilt maskesi yaparak cildinizin daha canlı ve pürüzsüz olmasını sağlayabilmeniz oldukça kolay. Uzun araştırmalarımız ve denemelerimiz sonucunda sizlere evde nasıl cilt bakımı yapılır? Sorusunu açıklayacağız.

Cilt Temizliği

Evde cilt bakımı yapmanız için öncelikle bir yerden başlamak gerekiyor. Bu yüzden ilk önce cilt temizliğinden başlamanızı tavsiye ediyorum. Cildinizin temiz ve nemli tutulması cilt bakımda en önemli bir etkendir. Gün içerisinde sık sık yüzünüzü yıkayarak cildinizde ki yağları arındırmanız da doğru bir uygulama değildir bu yüzden cilt temizliğinizide belirli periyotlar aralığında yapmanızı öneriyoruz. Sabahları uyandığınızda yüzünüzü bol su ile yıkayabilirsiniz ve akşamlarıda yatmadan önce yüzünüzü bol su ile yıkayabilirsiniz. Özellikle makyajınız varsa makyajınızı doğru bir teknikle temizlemelisiniz asla makyajınızı temizlemeden uykuya geçmemelisiniz.Cilt Temizliği ve Bakım

Nemlendiricinin Faydaları Nedir ve Nasıl Sürülür?

Cilt bakımının en önemli etkeni olan nemlendirici günümüzde bayanların çantalarından bile ayırmadığı mucizevi bir bakım ürünüdür. Özellikle kırışıklıklara ve kurumalara karşı kullanılan nemlendirici bir çok cilt yaşlılığını ve cilt problemlerini geciktirmektedir.Düzenli olarak nemlendirici kullanan kişilerin ciltleri daha az kırışık ve daha canlı bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra güneş ışınlarından ve havanın kirli faktörlerinden de korunmak için nemlendirici, cildimizin vazgeçilmezi haline gelmiştir.Nemlendirici nasıl sürülür? Sorusunu sizler için araştırdık ve denedik. İşte mükemmel nemlendirici nasıl uygulanır aşağıda açıklanmıştır;

  • Nemlendiriciyi uygulayacağınız parmaklarınıza nemlendiriciyi iyice dağıtmalısınız.
  • Cildinizi tahriş edecek kadar cildinize asla bastırmayın. Yumuşak ve sakin hareketler ile nemlendiriciyi cildinize güzelce yedirin.
  • Yumuşak ve sakin hareketler gözeneklerde tıkanıklık oluturmayacağı gibi cildinizin nemi emmesinede kolaylık sağlayacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz bilgileri sadece nemlendirici sürerken değil, tüm bakımlarınızda ve krem uygulamalarınızda uygulamalısınız. En doğru ve en işlevli yöntem yavaş ve yumuşak şekilde yapılandır ?Nemlendirici Nasıl Sürülür

Evde Yeşil Kil Maskesi

Yağlı ciltler için tercih edilen yeşil kil maskesi kurutucu bir özelliğe sahiptir. Sürekli yağlanan cildiniz özgüven kaybı oluşturuyorsa evde yeşil kil maskesi yaparak güzelliğinize güzellik katabilir, yağlanmanın önüne geçebilirsiniz.

Evde Yeşil Kil Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

Evde yeşil kil maskesi yapımı için bir kaç malzeme yeterli olacaktır. Yeşil kil maskesi yapımı için 1 çay kaşığı yeşil toz kil ile 1 kaşık limon suyunu iyice karıştırmalısınız. Daha sonra karıştırdığınız malzemelerin içerisine 2 adet aspirini güzelce ezerek ilave edin. Malzemelerimiz bu kadar, malzemelerimizi güzelce karıştırdıktan sonra yüzümüze süreceğiz ancak yüzümüze sürerken göz ve çevresine çok fazla yakınlaştırmayınız. Yüzünüze uyguladığınız maskeyi 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzden temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi sık sık kullanmak yerine cildinizin düzenini bozmamak için haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır, fazla uygularsanız cildinize zarar verebilirsiniz ve bu durum hemen hemen tüm maskeler için geçerlidir ?Evde Yeşil Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler