Evde Doğal Cilt Bakimi Önerileri

Evde Doğal Cilt Bakimi Önerileri

Doğal cilt bakımı nasıl yapılır?

Bayanlardan gelen en sık sorulardan ilki doğru cilt bakımı nasıl olmalı? sorudur. Evde kendi imkanlarınız ile yapacağınız cilt bakımı oldukça faydalı ve anında etki gösteren sonuçlar almanızı sağlayan yöntemler mevcuttur. Doğal olan bir cilt bakımından bahsetmek için, öncelikle cilt bakımı ürünlerinin mutlaka elimizin altında olabilecek, kimyasal katkı içermeyen saf ürünlerle yapılması gerekmektedir. Evde cilt bakımıyla uğraşırken hemen hemen her kadın ciltleri için en katkısız, en doğal ve en faydalı ürünlerden kürler hazırlamaya özen göstermektedirler. Cilt maskelerinde kullanılan malzemeler doğal bitkilerden ve doğal bitkisel yağlardan seçilmekte, bu seçimler yapılırken de cildin yapısı ve öncelikli istekleri göz önünde bulundurulmaktadır.

Evde doğal cilt bakımı aşamasında; kadınlar öğrendikleri tariflerle ve özellikle ihtiyaçları da varsa sık sık ev yapımı bitkisel cilt maskeleri, ev yapımı bitkisel cilt kremi ya da ev yapımı bitkisel cilt temizleyici hazırlamaktadırlar. Sonuç olarak cildin sadece kürlere değil; sağlığını, nemliliğini ve canlılığını kendisine geri kazandıracak kremlere, sivilce ve akne oluşumunun önüne geçilebilmesi için cilt temizleyicisine ve öte yandan sağlıklı yapısını koruyabilmesi adına da cilt maskelerine de sıklıkla ihtiyacı olmaktadır.

ev-yapimi-bitkisel-maskeler

Cilt bakımı ürünlerini evlerinde kolayca hazırlamaktan yana olmayan kadınlar, cilt bakımı nasıl yapılır çok da araştırmadan piyasada hazır bulunan ürünleri almakta ve ama doğru ama yanlış bu ürünleri sıklıkla kullanmaktadırlar. Ancak zaten sorunlu olan cilt yapısında bir de kimyasal katkılı çeşitli pek çok ürün kullanıldığında cilt iyileşme göstereceğine yerinde sayabilmekte hatta bazı durumlarda da alerjen reaksiyon gösterebildiği gibi daha da kötüye gidebilmektedir. İşte bu tip kadınlar için cilt bakımı ne kadar sorusunun cevabı evinde kendi bakım ürünlerini hazırlayan kadınlara nazaran daha tuzlu fiyatlarda seyredebilmektedir.

Doğal cilt bakımı tarifleri

Nemlendirici cilt maskesi tarifi

Maskenin içeriğinde bulunan gliserin malzemesi ve doğal bal sayesinde cilt yapınız hem yumuşayacak hem de olması gereken nemli yapıya kolaylıkla ulaşabilecektir. Özellikle yaz aylarında mevsimsel şartlar nedeniyle oldukça kuruyan ciltler için ideal bir doğal uygulamadır.

Üç çorba kaşığı tutarındaki balla bi adet limonun suyunu sıkarak malzemeleri iyice birbirine karıştırmanız gerekmektedir. Ardından 15 gram tutarındaki gliserin malzemesini de bu karışıma ekleyip kıvam alana kadar karıştırmanız önerilir. Hazırladığınız malzemeyi parmak uçlarınızla tüm cildinize masaj yaparak hem yüzünüze hem de boyun bölgenize uygulamanız mümkündür. Uygulamayı bitirdikten sonra malzemeyi 15 dakika boyunca cildinizde beklettikten sonra ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır.

dogal-cilt-maskesi-tarifleri

Ölü deri temizleyici cilt maskesi tarifi

Evinizde bulunan boş bir şişenin içerisine (cam şişe ya da plastik su şişelerinden olabilir) bir fincan tutarındaki tuzu, bir litre tutarındaki sütü ve yarım fincan tutarındaki doğal balı ekleyerek iyice çalkalamanız gerekmektedir. Malzemenin iyice karıştığından emin olmanız için malzemenin şişe içerisinde karışmaktan köpüklenmesi gerekmektedir.

Bu köpük köpük haline gelen karışımla yüzünüzü ve vücudunuzda gerekli gördüğünüz kısımları ovalamanız mümkündür. Böylelikle hem süt banyosu etkisiyle cildiniz temizlenecek hem de tuz malzemesi ölü derilerden cildinizin arınmasına yardımcı olacaktır. Haftada bir kez uygulamanız yeterlidir.

evde-dogal-cilt-bakimi

Yağlı ciltler için yeşil kil maskesi

Yeşil kil özellik olarak kurutucu bir etkiye sahip olduğundan fazla yağlı ciltlerde yeşil kil maskesinin uygulanması son derece normaldir. Bir kaşık limon suyuyla bir çay kaşığı yeşil kil tozunu karıştırdıktan sonra, malzemenin içerisine iki adet aspirini toz haline getirip eklemeniz gerekmektedir. Ortaya çıkardığınız ürünü göz çevrenizde hassasiyet yaratmamasına dikkat edecek şekilde tüm yüzünüze uygulayarak 20 dakika boyunca malzemeyi yüzünüzde bekletin. En sonunda soğuk suyla yıkayacağınız bu maskenin etkilerinden yararlanmak için haftada bir kere uygulamanız yeterli olmaktadır.

Gül maskesi : Çok eski çağlardan beri doğal bir cilt bakım ürünü olarak kullanılan gül malzemesi, hem cildinizi nemlendirip hem de daha da genç görünümlü bir cilt yapısına kavuşmanıza yardımcı olmaktadır. 5 adet taze gülün yapraklarını bir kabın içerisinde iyice macun haline gelene kadar ezme işlemini gerçekleştirdikten sonra, bu malzemeyi masaj yaparak tüm yüzünüze uygulamanız gerekmektedir. Gül maskesini 15 dakika boyunca yüzünüzde beklettikten sonra bol soğuk suyla yüzünüzü yıkayarak maske uygulamanızı tamamlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler