Evde Spor Egzersizleri ile Kendinizi Yaza Hazırlayın!

Evde Spor Egzersizleri ile Kendinizi Yaza Hazırlayın!


Evde Spor Egzersizleri ve Sağlıklı Beslenme Tüyolarıyla Kendinizi Yaza Hazırlamanızın Tam Zamanı!

Bu yazımızda siz değerli hanımlara sağlıklı beslenme, spor ve evde diyet hakkında bilgi vereceğiz. Kış aylarının soğuğu bizleri ne kadar eve hapsetse de evde yapabileceğimiz egzersizler, diyet listeleri ve sağlıklı beslenme bilgileri her daim formunuzu korumaya ve kendinizi geliştirmeye yardımcı olacaktır.Öncelikle şunu belirtmeliyim ki hanımlar; bir ayda 10 kilo, iki haftada 10 kilo ve bir haftada 5 kilo verdiren diyet liste başlıklarına aldırış etmemenizdir. Sağlığınızı ve güzelliğinizi koruyarak kilo vermek için en önemli gerekçe sabır ve sürekliliktir.

Evde Spor Egzersizleri ve Hareketleri

Bir çok ev hanımı özellikle kış aylarında dışarının soğuk olmasından dolayı kendini eve kapatarak hareketsiz bir monotana girmektedir.. Sürekli evde televizyon karşısında veya internet başında oturmak vücudumuzu tembelliğe alıştıran en önemli unsurdur. Öncelikle bu tür alışkanlıklarınız varsa bunun bilincinde olarak önüne geçmelisiniz. Spor salonuna gidecek vaktiniz olmayabilir, çocuğunuzla ilgilenmek zorunda olabilirsiniz ama bu spor yapmanıza ve beslenmenize dikkat etmenize engel değil. Bir an önce evde spor egzersizlerine başlayarak vücudunuzu harekete geçirmelisiniz.

  • 1 veya 1,5 litre su şişelerinin ağırlığından yararlanarak iyi bir kol antremanı yapabilirsiniz. Hatta bu ağırlıkları zamanla artırarak daha sıkı bir sürece girebilirsiniz. 1 veya 1,5 litre su sizlere çok hafif gelsede ağırlık artırmak için öncelikle hafif antremanlara alışmalı bir süre sonra bir üst seviyeye geçmenizi önermekteyiz. Kol ağırlığı antremanınızı başlangıçta 3 set 12 defa yapabilirsiniz.
  • Vücut ağırlığınızı kullanarak karın, kalça ve diğer vücut bölgelerini sıkılaştırmak için evde en uygun spor şınav ve mekik çekmektir. Şınav ve mekik hareketleri tüm vücudunuzu çalıştıracağı gibi yağ yakmada da en etkili hareketlerden bazılarıdır. Yine bu antremanı da 3 set 12 defa uygulayabilirsiniz.
  • Büyük bir eve sahipseniz veya evinizde yeterli alanın olduğunu öngörüyorsanız evinizde kendinize yürüme parkuru belirleyerek minimum 15 dakika tempolu bir şekilde yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz.
  • Gün içerisinde su tükettiğiniz gibi spor esnasında da bol bol su tüketerek derin nefesler almanız sporunuza katkı sağlayacaktır. Ayrıca yağlı ve ağır yiyecekleri tercih etmemeniz sporunuzu daha kolay gerçekleştirebilmek ve formda kalmak için en önemli unsurlardan birisidir.
  • Eğer asansörlü bir apartmanda oturuyorsanız ve sürekli olarak asansör kullanıyorsanız acil olmayan durumlarınızda sporunuza ve egzersizlerinize katkı olabilmesi için merdivenleri tercih edebilirsiniz. Gün içerisinde dışarı çıkıldığında asansör yerine merdivenleri kullanmak bacak kaslarınızı geliştireceği gibi yine yağ yakmanızı da sağlayacaktır.

Evde Spor Egzersizleri

Yürüyüş Alanlarını ve Parkları Tercih Edebilirsiniz

Günümüzde hemen hemen her semtte bulunan parklar yürüyüşe oldukça müsaittir. Özellikle sabahları tempolu olarak yapacağınız 30 dakikalık bir yürüyüş sizi oldukça rahatlatacaktır. Bunun yanı sıra kaslarınızın gelişmesine, vücudunuzun sıkılaşmasına, cilt sağlığınızın olumlu yönde etkilenmesine ve fazla kilolarınızdan kurtulmanıza da yardımcı olacak en büyük etkendir.Eğer çocuklu bir bayansanız çocuğunuz da yürüyecek kadar büyükse kesinlikle çocuğunuzla beraber spor yapmanızı önermekteyiz. Çocuklarda ki gelişim küçük yaşta başladığı için hem çocuğunuzun sağlığı hem sizin sağlığınız mutluluk dolu bir yürüyüş eşliğinde daha da gelişecektir. ?Sizlerde bizlere evde spor egzersizleri veya diyet tavsiyesi bulunmak istiyorsanız değerli yorumunuzu esirgemeyin ? 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler