Evlilik Sonrası Depresyon İle Baş Etme Yolları

Evlilik Sonrası Depresyon İle Baş Etme Yolları

evlilik sonrası depresyon ile baş etme yolları

Sağlıklı Bir İletişim Kurun

Evlendiyseniz karşınızdaki kişiye güvendiğiniz ve onu sevdiğiniz içindir. Evlenmeden önce sağlıklı bir iletişim ne kadar gerekliyse, evlendikten sonra da bir o kadar gerekli. Hatta öncesine göre çok daha fazla gerekli çünkü siz eşinizle bir hayat kurdunuz ve her şeyinizi onunla yaşıyorsunuz. Bu nedenle aklınıza takılan sorunları, konuşmak istediklerinizi eşinizle çekinmeden paylaşmalısınız. Evlilik sonrası depresyon ile baş etmenin ilk şartı sağlıklı bir iletişimdir.

Dürüst Olun

O gününüz kötü geçtiyse, kendinizi mutlu olmak için rol yapmak zorunda hissetmeyin. Bu sizi daha da kötü bir duruma sokar. Onun yerine eşinize bunu anlatın ve yardım beklediğinizi belirtin. Sonuçta o an kötü olmanız, kötü bir kişiyle evlendiğiniz anlamına gelmez. Sadece yeni bir yaşama adapte olmaya çalışıyorsunuz.

Monotonluktan Kurtulun

Evlilik sonrası depresyon dan kurtulmak için önce hayatınızdaki monotonluktan kurtulun. Her fırsatınızda farklı şeyler denemeye çalışın. Eğer üç dört günlük tatiliniz varsa ufak gezilere çıkmak ve her defasında farklı yerler tanımak sizi heyecanlandıracaktır. Sürekli farklı aktiviteler yapmaya çalışın. Bir gün televizyon izliyorsanız, ertesi gün sinemaya gitmeye çalışın. Evde ufak oyunlar oynayın. Kötü ruh halinizden sıyrılacaksınız.

Evliliğinizin Peri Masalı Olmayacak Bunu Kabullenin

Hergün kavga edecek değilsiniz elbette ancak birçok sorun yaşayacağınız bir gerçek. Siz misafir istemediğiniz zaman eşiniz size sormadan birilerini çağırabilir ya da o ay maddi açıdan sıkıntılı bir dönem yaşayabilirsiniz. Önemli olan birbirinizi anlamak ve her daim anlayışlı olmaya çalışmak. Sonuçta boşanmak için değil, bir ömrü paylaşmak için evleniyorsunuz ve sorunlar çözülecek şeyler olmalı gözünüzde, kestirip atılacak değil…

Hayatınızı Planlayın

Evlenmek planlanmış bir şeydi. Evlendiğinizde bir anda boşluğa düşebilirsiniz. Aylarca süren yoğun bir hazırlık döneminden sonra yapacak hiçbir şeyinizin kalmadığını düşünebilirsiniz, ancak yaşanacak yıllar var önünüzde. Evliliğinizi de planlayın. Her daim planlanacak bir şeyler olduğunu göreceksiniz ve bu da size yeni heyecanlar yaşanacak.

Kendinize Ait Bir Yaşamınız Da Olsun

Evlilik demek kendini dış dünyaya kapatmak değildir. Evlendiniz diye her anınızı eşinizle geçirmek zorunda da değilsiniz. Sürekli birlikte vakit geçirmeniz birbirinizden sıkılmanıza sebep olacaktır. Bunun yerine en azından haftada bir gününüzü arkadaşlarınıza ayırın. Böylece hem ayrı vakit geçirmenin de güzel olduğunu, hem de birbirinize anlatacak daha fazla şeyin olduğunu göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler