Eyeliner Nasıl Sürülür? Eyeliner Sürme Püf Noktaları

Eyeliner Nasıl Sürülür? Eyeliner Sürme Püf Noktaları

Bugün makyaj yapımında çoğunlukla eyeliner sürmekteyiz. Fakat ne sıkıntıdır ki pek çok bayan gözüne eyeliner sürerken zorlanmaktayız. Bu sebepten ötürü  eyeliner nasıl sürülür sorusu sitemize sıkça gelmekteydi.

Bu kadar kişi zorlanmasına rağmen eyeliner sürmek gözlerinizi daha etkili ve güzel göstermek oldukça kolay olacaktır. Çünkü yeni bir ortama  girdiğiniz anda hemen fark edilmenizi sağlamaktadır.

Eyeliner sürmek doğru yöntemleri bildiğiniz takdirde oldukça kolay ve çabuktur. Öyle ki zamanla eliniz pratiklik kazandığı zaman ise eyeliner sürmenin çokta zor bir durum olmadığını daha net bir şekilde görmeye başlayacaksınız. Eyeliner çekerken mutlaka en baştan başlanıp sona doğru sürülmesi gerekmektedir. Hatırlamak gerekir ki  ortadan başlamanız kötü bir görüntüye sebebiyet verecektir. Endişelenmeyin, Eyeliner sürülmesi ilk başta zor gelse de zamanla alışacağınızı bilmelisiniz. Eğer elleriniz titriyorsa bu biraz daha zor hale gelecektir. Fakat zamanla sürdükçe prtaik yapacak ve o kadar da zor olmadığını göreceksiniz. Alıştıktan sonra burada yazdığımı daha iyi anlayabilirsiniz. Eyeliner sürmenin birkaç tane değişik yolu bulunuyor.

1. Eyeliner Sürme İncelikleri

Eyeliner Sürmenin Püf Noktaları

Elinizin alışması için göz kalemiyle küçük denemeler yapmanız faydalı olacaktır. Ardından eyeliner sürmeye başlamayın ve sarı saç ya da kahverengi, koyu saçlarınız bulunuyorsa siyah eyeliner her zaman tercihiniz olmalıdır. Eyelineri mutlaka baştan sona şeklinde sürmeniz gerekir. Ortadan başlarsanız kötü bir görüntüye sebebiyet verirsiniz. Eyelineri tek bir seferde sürmeye çalışmayın. Deneme olarak yaptığım vakit gerçekten çok kötü bir görüntü çıktı ortaya. Birkaç defa düzgün bir şekilde sürmeniz mümkün.

2. Jel Eyeliner Nasıl Sürülür?

Jel Eyeliner Nasıl Sürülür

Pek çok bayan likit, bazılarıysa jel eyelineri daha rahat bir şekilde kullanmaktadır. Hangi eyeliner kullanmalıyım sorusuna cevap siz hangisinde daha rahat ediyorsunuzdur. Jel eyeliner bir nevi daha rahat sürülüyor. Her ikisini deneyip kendiniz hangisini daha rahat sürüyorsanız ona karar verin. Jel eyelinerler akmaz ve bulaşmaz. Ayrıca da kalın eyelineri daha rahat yapmanız mümkün. Bu eyelineri özel bir ucu olan eyeliner fırçasıyla kullanmanız mümkün. Likit eyeliner kullanımı zordur. Bunun içinde ince bir fırça bulunur ve fırçayla sürülmektedir. Kalem uçlu olanlar ise daha kolay kullanılmaktadır. Siz kendinize uygun olanı seçin.

3. El Titrememesi Çok Önemli

Eyeliner çekerken elinizle yanağınızdan ve dirseğinizle de sabit bir yerden destek almak işinize yarayacaktır.İlk olarak oturun ve dirseğinizi düz bir yüzeye dayayın. Serçe parmağınızla yanağınızdan destek alarak titreyen elinizin etkisini azaltın.

4. Alışık Değilseniz Eyeliner için Noktalar Koyunuz

Fazla vaktiniz yoksa ve başaramayacağınızı düşünüyorsanız; ilk olarak kirpiklerinizin üstüne noktalar koyun. Vermek istediğiniz şekle göre noktaları birleştirin ve kurumaya bırakın. Zamanla eliniz alışır ve noktalara gerek kalmaz.

5. Noktalar yerine kesik çizgiler de kullanabilirsiniz.

6. Eyeliner sürerken cildinizi sağa sola çekiştirmeyin.

Sizin için en kolayı ve uygun olanı hangisiyse onu tercih edin. Bu arada likit, jel ya da kalem arasında da bir tercih yapın. Denemeleriniz sizi mükemmele ulaştıracaktır.
Dağılan kısımları pamuklu çubuk yardımıyla, sonradan da temizleyebilirsiniz.

Eyeliner de önemli olan hususların başında ise eyeliner sürerken tek seferde sürülmeye çalışılmasına dikkat edilmelidir. Likit eyeliner kullanımı diğerine oranla daha zordur. Kalem uçlu olanları fırçalı olanlara göre daha kolay olduğundan dolayı genelde onlar daha çok tercih edilir. Likit eyelinerleri sadece üst göz kapağında kullanmanız istediğiniz muhteşem görüntüyü açığa çıkarabilmek adına zor olmayacaktır. Eğer ki hoş olmayan bir görüntü çıksın istemiyorsanız mutlaka üst kısma sürün.

Tavsiyemiz Kalem şeklinde ki eyeliner daha pratik şekilde sürüldüğünden dolayı daha kısa süre içerisinde gözünüze çekersiniz.  İçten dışa doğru bir çizgi çekin  ve yamuk olmamasına mutlaka dikkat edin. Bu sayede daha güzel bir bakışlar kazanırsınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler