Fasulye Maskesi ile Cildi Yenileyerek Güzelleşin

Fasulye Maskesi ile Cildi Yenileyerek Güzelleşin

Cildi yenileyerek pembeleştiren ve şirin bir görüntü kazanmak isteyenlerin fasulye maskesi tercihi en doğru tercih olacaktır. Fasulye maskesi cildi yeniler ve ölü hücrelerin deriden atılmasını sağlar. Elbette solgun ve sönük bir cilde sahibi olmanın istenmeyeceği aşikardır. Bu sebeple doğal cilt bakımı yöntemlerinden fasulye maskesi tercih edilecek cilt bakım maskelerinden biridir.

Doğal olarak pek çok bayanın pürüzsüz bir cilt görünümünün yanı sıra herkes cildinin canlı, göz alıcı bir renkte olmasınını isteyeceği normaldir. Burada ise çok sayıda farklı kozmetik ürünü sağlık sektöründe yer almaktadır.

Kuru fasulye,Fasulye kolay temin edilebilecek bir üründür. Yemeklerde sık kullanılır ama bu sefer yemek dışında cilt maskesi olarak kullanabilirsiniz.Bu yüzden kuru fasulye maskesi yapımını öneriyoruz

Bu yazımızda size doğal maske yapımını göstererek cilt bakımı yapmanız açısından yardımcı olacaktır.

Fasulye Maskesinin evde hazırlanması oldukça kolaydır. Buna ek olarak yüzlerce yıldır yüze pembelik kazandırmak isteyenlerin bayanların sık tercih ettiği bir cilt bakım ürünüdür. Cilt dostu olarak tanınan bitkiler içerisinde olan fasulye bitkisi en faydalı cilt bakım maskelerinin de ana malzemesidir.

Fasulye Maskesi için Gerekli Malzemeler

Aşağıdaki malzemeleri temin etme sırasında bir tavsiyede bulunmak doğru olacaktır. Doğal cilt bakım maskesi yaparken önemli olan gereken malzemeleri çok değil, istenildiği kadar koymaktır. Maskenizi yaparken bu detaya dikkat etmeniz değer verdiğiniz cilde bakım yaparken faydalı olması açısından önemlidir.

  • 1 bardak haşlanmış kuru fasulye.
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı.
  • 15 damla limon suyu.
  • 1 yemek kaşığı bal.

Fasulye Maskesinin Hazırlanışı:

Maske yapımına başlarken ilk olarak haşlanmış kuru fasulyeyi iyice kaynatmanız gerekmektedir. Kaynadıktan sonra fasulyeyi püre haline getiriniz. Daha sonra hazırladığınız bu pürenin üzerine zeytinyağı ve limonu ilave ederek karıştırınız.Son olarak da bal ilave ederek fasülyeli bakım maskesi hazırlama sürecini sonlandırınız.

Fasulye Maskesinin Kullanımı:

Hazırladığınız karışımı yavaşça yüzünüze sürünüz. Fasulye Maskesini yaklaşık olarak 20 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Daha sonra cildinize zarar vermeden yavaşça durulayınız.

Bu maskeyi kullanarak sizde cilt bakımınızı evde çok az bir maliyet ile yapabilirsiniz. Fasulye maskesi cildinizi yenileyerek pembe bir renk sağlayacaktır. Belirli aralıklarla kullanmanız en doğru olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Fasulye maskesini duymuştum ama açıkcası yapmaya üşenmiştim. Hatta bir kardeşimin sevgilisi denediğini ama faydasını göremediğini söyledi 1 sene önce. Fasulyenin cilt güzelliğine katkısı olur mu dedim kendi kendime. Ama CiltBakımSitesi.com yazmışsa bildiği vardır diyerek akşama bu maskeyi yapacağım. Birazdan çıkıp fasülye alacağım:) .Teşekkürler bütün site çalışanlarına. Dilerim tüm bayanlar güzel görünür.

  2. Sizlere tecrübelerimi anlatmak istiyorum. Ben fasülye maskesini uyguladım. önerim düzenli uygulandığı takdirde renk tonunu eşitler, cildi sıkılaştırır, gözenekleri onarır ancak bu şekilde olur. Diğer türlü olmaz çünkü ben defalarca ama düzensiz yaptım ama beceremedim. Hassas ve alerjik cilde sahip olanlar sıkılaştırıcı kuru fasulye maskesini yüzlerinin küçük bir bölümünde denemenizi tavsiye ediyorum. Bu konuda bahsedilen fasülye maskelerini evde uyguladım ve başarıya ulaştım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler