Fındık Faydaları

Fındık Faydaları

Fındık Faydaları

Bağışıklık Kazanmamızda Yardımcı Fındık

Karadeniz bölgesinin altın’ı olarak bilinen bu besin kaynağımızın genel olarak yağışın çok olduğu alanlarda yetişmektedir. Fındığın en büyük özelliği bağışıklık kazanmamızı sağlayan en zengin besin kaynağımızdır. İçeriğindeki protein ve mineraller sayesinde birçok hastalığın önüne geçebilmektedir. Kolesterol seviyesini düşürür. Kalp ve damar hastalıklarını ve yaşlılığında getirdiği hastalıkların riskini azaltır. Osteoporozu önler. Fındık cilt ve saç bakımı ile gözler için gerekli olan E vitamini ihtiyacını büyük ölçüde karşılamaktadır. Fındıktan elde edilen doğal yağlar bitkisel olması nedeni ile diğer yağlara göre özellikle daha besleyici ve sağlıklıdır.Fındık içerisinde bol miktarlarda protein, lignan, polifenolik antioksidan ellagic asit, beta karotein, lutein, kalsiyum, demir, magnezyum, manganez, potasyum, selenyum ve çinko gibi bileşikler bulunmaktadır. Aynı zamanda B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, B5 vitamini, B6 vitamini, B9 vitamini ve E vitamini açısından da oldukça iyi kaynaklıdır.

Fındık Yağları

Fındıktan elde edilen yağlar diğer bitkisel yağlardan daha lezzetli ve daha sağlıklı olmaktadır. Fındık yaş ve kuru olarak da tüketilebilmektedir. Fındık yağı tüketimi böbrek taşlanmasını ve kumunu düşürmeye yardımcı olabilmektedir. Her gün düzenli olarak 1 avuç miktarı kadar yenmesi tavsiye edilmektedir.findigin icerigi, fındık içindekiler

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler