Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir ?

Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir ?

Göz altı kırışıklıkları nasıl meydana gelir?

Göz altında çevresinde görülen kırışık problemi birbirinden farklı nedenlerde görülebilmektedir. Stres ve ileri yaş en sık görülen nedenlerdir. Göz kırışıklığı cilt problemi kimilerinde çok düşük oranda belirgin iken kimilerinde daha şiddetli yaşanmaktadır. Göz altı kırışıklıkları; kişilerin hayatlarındaki stres faktörüyle, yaşam tarzlarıyla ve beslenme şekilleriyle de oldukça yakından ilgili bir durumdur.

NOT: VİDEO EKLENMİŞTİR.

Cilt normal şartlarda yaşı ilerledikçe incelme ve elastik yapısını kaybeder. Bu durum zaman içerisinde kırışıklıklara sebebiyet verir. Bu durum “mimik kırışıklıkları” olarak da bilinmektedir. Estetik olarak bayanları rahatsız eden durum işte budur.

Göz altı kırışıklıklarının Neden Olur?

 1. Yazının başında anlattığımız mimik kırışıklıkları durumu, göz altı kırışıklıklarının oluşmasındaki ana etmen olarak gösterilebilmektedir. Çünkü kaçınılmaz olarak yaptığımız her mimik göz altımızdaki derinin katlanmasına ve zaman içerisinde kırışıklıkların kendisine yer edinmesine yol açmaktadır.
 2. sağlıksız beslenme, dengesiz beslenme alışkanlığına 1 yıldan uzun süre devam etme
 3. Uyku düzenin bozulması ve uzun süre rahatsız şekilde uyumak.
 4. Sürekli normalin üzerinde alkol tüketme vücudun yetersiz kalmasına sebep olacaktır.
 5. Sürekli normalin üzerinde sigara tüketme vücudun yetersiz kalmasına sebep olacaktır.
 6.  Cilt sağlığı için gerekli cilt bakımında ihmal
 7. cildin uzun süre nemliliğinin sağlanmaması, aşırı kuru cilt gibi

sebepler de göz altındaki kırışıklıkların oluşması nedenleri olarak sıralanmaktadır.

Bahsettiğimiz bu bireysel yapılan hataların yanında dış kaynaklı faktörler de göz altı kırışıklıkları için oldukça etkili olabilmektedir. Bunlardan en bilineni güneş ışınlarıdır. Güneşin altına herhangi bir koruyucu faktör kullanmadan ya da gözlük takmadan çıkmak kırışıkların anında oluşabilmesi için çok açık bir etkendir. Bununla birlikte kimyasal içerikli ürünleri bilinçsizce cilt üzerinde kullanmak, doğal olmayan içerikteki maddeleri sık sık besin olarak tüketmek ya da derimiz üzerinde kullanmak doğal olarak cildimizin çok daha erken yaşlarda yaşlanmasına ve göz altı kırışıklıklarının da otomatikman daha erken oluşmasına yol açmaktadır.

Göz altı kırışıklıkları nasıl önlenir?


Konuyla alakalı işin özünde kırışık giderici pahalı bölgesel kremleri araştırılıp onu satın almaya uğraşmak yerine doğanın bize sunduğu şifa kaynaklarından özgürce ve daha ucuz yollu olarak yararlanarak rahatsız olduğumuz bu kırışıklıklardan daha doğal yollu kurtulabilmemiz mümkün olmaktadır. Göz altı kırışıklıkları nasıl giderilir şu formüllerle anlatılmaktadır;

 • Zeytinyağı : Detaylı analiz edildiğinde sahip olduğu antioksidanlar ile cildin yaşlanmasını ve kırışmasını yavaşlatarak cildin eskimemesini sağlar. İşlem görmemiş yani kimyasal karıştırılmamamış zeytinyağı, bir çay kaşığı kadar alarak göz altı çevrenize ve kırışıklıklara masaj yaparak uygulamanız yeterlidir. Son olarak yarım saat kadar cildinizde beklettikten sonra ılık suyla zorlamadan cildinizden narince temizleyiniz. Ek olarak zeytinyağı içeriğinde doğal nemlendirici özelliğe sahiptir. Cilt üzerindeki yapışmış istenmeyen atıkları söküp atmaktadır.
 • Kayısı çekirdeği yağı : Bu yağ özellikle ciltte leke olanlarca tercih edildiği gibi cilt kırışıklıkların da da sık kullanılır. Tıpkı cilt lekeleri tedavisinde kullanıldığı gibi aynı zamanda ciltteki kırışıklıklar için de içeriğinde bol miktarda bulundurduğu A vitaminine borçludur. Göz çevresine dikkatli ve yavaş dokunuşlarla parmak uçlarıyla sürülebilen kayısı çekirdeği yağı, kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma farkdedilecek ölçüde masaj yaparak bu bölgelere bir süreç boyunca uygulanabilmektedir.
 • Buğday yağı : Yüksek miktarda E vitamini bulunduran buğday yağı, bu özelliği sayesinde ciltteki kırışıklıkları kolayca savaşa bilmektedir. Göz çevrenize masajla sürdüğünüz bu yağı yarım saat beklettikten sonra ılık su yardımıyla yıkamanız yeterlidir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler