Göz Kapağı Ağrısına Ne İyi Gelir?

Göz Kapağı Ağrısına Ne İyi Gelir?

Göz kapağı ağrısı, göz kapağının göze dışarıdan gelecek zararlı uyaranlara karşı korumak ve göze girebilecek yabancı cisimlerin gözün burun kısmına doğru uzanmasına yardım eder. Gözyaşları ile gözlerin nemli kalmasını ve gözü koruma görevi olan kirpikler, gözü rahatsız eden ışıkları keserek azalmasını sağlar. Önemli görevi olan göz kapağının dış kısmı hassas ve duyarlı deriyle kaplıdır. İç kısmı ise kan damarlarını bandırır. Oldukça duyarlı bir dokuya sahip olan göz kapağımız dış faktörlerin birçoğundan etkiye sahip oldukça ağrılı rahatsızlıklara yol açabilir.
Göz Kapağına Neler Sebep Olur?
– Göz kapağındaki iltihaplanmalar
– Aşırı ışığa maruz kalma
– Fiziksel tahrişler
– Lensler
– Alerjik nedenler
– Yağ bezelerinin oluşturduğu kitleler
– Polenler
– Göz içine kaçan yabancı maddeler
– Göz kanallarındaki tıkanıklar
– Göz tabakasında iltihaplanma
Göz Kapağı Ağrısında Nasıl Bir Yol İzlenmeli
Genellikle bu ağrı çeşidinde, ağrılar acil sıfatla bahsedilmez. Fakat önem arz eden olay gözün içerisine yabancı bir madde kesici, delici, yakıcı olabilir vakit kaybetmeden doktora gidilmelidir. Diğer yandan göz iltihaplarına dikkat edilmelidir. Kanlanan gözler, mor veya kırmızı renkte olan göz kapağı, vücutta meydana gelen yüksek ateş iltihap sorunun habercisidir. Hekime danışmak oldukça önemlidir.
Göz Kapağı Ağrısı İçin Bitkisel Yöntemler
Poşet çay: göz kapaklarında olan ağrılar ve şişliklerin tedavileri için hazır poşet çayı demlenir ve soğutulup bu demlenen çay göz kapaklarının üzerine konulup 10 dakika bekletilir. Ağrı ve şişlik olduğu sürece acılarınıza iyi gelecektir.
Papatya: bir tutam papatya çiçeği, bir fincan sıcak suya konulur. 10 dakika beklenir ve bu karışım soğumaya bırakılır. Soğuyan çay bir pamukla göz kapaklarına ve çevresine kompres olarak uygulanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler