Göz Otu: Şifalı Bitki Hakkında Bilgi

Göz Otu: Şifalı Bitki Hakkında Bilgi

Her ne kadar tıp bilimi oldukça gelişmiş olsa da bir çok ilaç niyetine yapılan bitkisel otlar da tedavide işe yaramaktadır. Tek bilinmesi gereken ne zaman ve hangi hastalıklarda kullanılması gerektiğini bilmektir. Bu nedenle bu tür bitkilerin tedavi ettiği hastalıkları iyi şekilde açıklayabilen sitelerden bilgi almanız oldukça doğru bir karar olacaktır. Bu bitkilerden bir tanesi göz ile ilgili bir çok rahatsızlığa iyi gelen göz otu bitkisidir. İçerisinde bulunan doğal antibiyotikler yardımıyla gözlerde oluşan iltihaplanma ve kaşıntıyı oldukça kısa bir sürede yok eder. Kullanımı oldukça basit ve etkili olan bu göz otu bitkisi belirli mevsimlerde doğada kendi halinde yetişir. Her hangi bir ekme veya yetiştirme şekli yoktur. Çiçekli iken yapraklarından alınan tane filizlerin uygun ortamda kurutulması ile elde edilen bu bitki demleme yöntemi ile kullanılır.

Bazı hastalar için demlenmiş çay niyetine tüketilirken göz rahatsızlıkları olan kişiler ise sıcak suda beş on dakika bu bitkiyi beklettikten sonra göze pansuman şeklinde uygularlar. Uygulanan bu yöntemde dikkat edilmesi gereken en önemli kıstas yapılan pansuman bezi ya da pamuğunun oldukça steril ve temiz olmasıdır. Eğer temiz bir ortamda bu işlem uygulanmaz ise gözlerinizle ilgili başka problemler ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bitkisel tedavilere başlamadan önce gözünüz ile ilgili herhangi bir sıkıntınızı ilk aşamada doktora göstermeniz tedavi sürecini hızlandırır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler