Göz Sağlığı İçin MUTLAKA Yapılması Gerekenler

Göz Sağlığı İçin MUTLAKA Yapılması Gerekenler

Gözler vücudun en çok kullandığı organıdır. Bütün gün sürekli kullandığımız organımız göz sağlığı için oldukça etkili şekilde yapılacak bakım tekniği vardır. Göz bakımı  önem verilmesi gereken bir konudur.

Genel olarak göz sağlığının sürekliliğini amacıyla ilkin ihtiyaç duyduğu vitaminleri düzenli olarak gün içinde tükettiğimiz besinlerden almamız gerekir. Gözler için en önemlileri A, B, ve C vitaminleri ve omega 6 dır.

Not: Omega 6 kaynağı olan zeytinyağının ile  balığın yanında sebze ve meyve tüketmek gözleriniz için en etkili vitaminleri kazanabilmeniz için yeterlidir.

Ek olara gün içinde çok fazla güneşe maruz bırakılmaması gereken gözlerinin için kaliteli güneş gözlüğü kullanmanız sağlıklı gözlerinizin seneler boyunca sağlığını kaybetmemesi için gereklidir. Bir çok kişi kış aylarında güneş gözlüğü takmayı doğru bulmasa da karlı kış günlerinde gözlük takmak karlardan gelen beyaz ışığın gözünüze verdiği zararı engeller.

Gözlerin kuruması bir göz hastalığıdır, Genelde gün ışığına çok mazur kalan ve sürekli bilgisayar karşısında çalışanlar için göz kuruluğunu azaltmak gözlerinin sağlığı açsısından büyük önem taşır. Bunun için suni gözyaşı kullanılabildiği gibi çalışmaya ara vermekte göz kuruluğu problemini engelleyecek kuralların başında gelir.

Gözlerinize iyi bakmak için uygulayacağınız bazı kurallar içinde televizyon ve bilgisayar gibi oldukça yoğun ışık dalgaları yayan aletleri yakından kullanmamanız, her hangi bir yazıyı ya da kitabı uygun ışık altında okumanız, hangi nedenle olursa olsun başkasına ait olan gözlüğü kullanmamanız sizin göz sağlığınızı kaybetmemek için gerekli olan bazı etkenlerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler