Göz Sağlığı Korumak için Doktor Tavsiyeleri

Göz Sağlığı Korumak için Doktor Tavsiyeleri

Günümüzde göz sağlığı ihmal edilmemesi gereksede çoğu zaman göz ardı edilen bir konudur. Sağlıklı göz için uzmanların tavsiyelerini dinlemek ve gözlerimizi dünyayı algılamamızı sağlayan en önemli organları olarak görmek için göz sağlığı konusunda bilinçli olmak tavsiye edilir.

Pek çok doktor göz sağlığı konusunda akla ilk gelen soruyu cevaplamak doğru olacaktır. Bu soruda tahmin edersiniz ki uzun süre bilgisayar ve cep telefonu kullanmak göz sağlığına olumsuz etki sebep olur mu? Bu soruya doktorların ortak cevabı şudur. “Uzun zaman boyunca bilgisayar kullanımı sonucu gözde gözyaşı kuruması meydana gelebilir ve gözü yorar ama göze zarar vermez”. Şeklinde göz sağlığı konusunda en merak edilen soru cevaplamışlardır.

Göz doktorları tarafından önerileri bu yazımızda derledik. Göz sağlığını korumak ve göz yorgunluğunu azaltmanız için şu önerilerde

  • Göz yorulmasını problemini engellemek için kullanılan ekran filtreleri etkili değildir.
  • Gün içerisinde bilgisayarınıza en fazla 50 dakika bakın. Her 50 dakika sonrasında 10 dakikalık aralar vererek gözlerinizi dinlendirebilirsiniz.
  • Göz sağlığınız için kullanırken bilgisayarınızın göz hizanızın birkaç santim altında olması tavsiye edilmektedir.
  • Bilgisayar monitörünün arkasında ışık kaynağı olmamalı, ışık yandan gelmelidir.
  • Bilgisayar ekranında kullanılacak harfler en az 12 punto büyüklüğünde olmalıdır. Fon koyu, şekilli elementler ise açık renkte olmalıdır.
  • Gözler sadece uzak ya da yakın gibi görme bozukluklarına uğramaz. Gözdeki problemler, vücudumuzda oluşabilecek pek çok rahatsızlığın da habercisidir. Gözlerinizin bir problemi olmasa bile, her yıl bir kez göz muayenesi olmanızda yarar vardır.

Göz sağlığınız hakkında uzman doktorlarca belirtilen konuları derledik. Yorumlarınızı belirtirseniz konuyu okuyan herkese faydalı olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler