Göz Yanması Neden Olur ?

Göz Yanması Neden Olur ?

Göz yanması zaman zaman çeşitli sosyal sınıflarda insanlarda meydana gelen bir göz sorunudur. Çevrenizde olan birçok nedenden dolayı göz yanması yaşayabilirsiniz. İş hayatından tutunda aile yaşantısına kadar pek çok sebebi olabilir. Bu nedenle bazen çevresel faktörleri değiştirmek bile iyi bir tedavi yöntemi olabilir. Bu yöntemleri uygulamadan önce gözlerde meydana gelen yanma hislerinin nedenlerini aşağıda yazdık.

-Bulunduğunuz ortamda eğer çok fazla toz varsa gözleriniz bu toza karşı size yanma hissi vererek kendinizi korumanız gerektiğini, kendi diliyle anlatır.

-Ayrıca rüzgârlı günlerde etrafınızda toz olmasa dahi rüzgâr da uçan küçük toz parçaları gözlerinize yapışarak yanma hisside uyandırabilir.

-Güneşli havalarda güneş ışığı altında zaman geçirirseniz gözlerinizde belirli bir zaman sonra yanma hissi yaşayabilirsiniz.

-Saç spreyi, sigara dumanı ve yüzme havuzlarındaki suya katılan klor da gözlerde yanma hissi yaratır.

– Bazı alerjik reaksiyonlardan olan polen ya da parfüm alerjisi de gözlere yanma hissi verir.

Göz Yanması

Yukarıda yazan her hangi bir sebepten dolayı gözleriniz de yanma problemi yaşıyorsanız yapmanız gereken uygulamalar arasında ilk başta yazdığımız gibi sigara, kirli hava ve kozmetik spreyler gibi çevresel faktörlerden uzak durmanızdır. Ayrıca gözlerinize uygulayacağınız soğuk pansuman gözlerinize oldukça iyi gelecektir. Soğuk olarak uygulayacağınız pansuman oldukça seyrek aralıklarla yani uzun zamana yayılarak yapılmalıdır. Her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz gül suyu da gözlerdeki yanmayı alabilecek sağlıklı uygulamalardan biridir. Pamuk yardımıyla göz çevrenize oldukça baskı yapmadan uygulayacağınız gül suyu göz çevrenize oldukça canlı bir görünü kazandırabileceği gibi ayrıca gözleriniz de oluşan yanma hissini de azaltır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler