Güçlü ve Dolgun Saçlar için Tavsiyeler

Güçlü ve Dolgun Saçlar için Tavsiyeler

Herkesin hayalidir aslında ahengle dans eden dolgun saclar. Aslında dogru bakım ile bunu yapmamız hiçte zor degil peki güçlü ve dolgun saçlar içim neler yapmamız gerekiyor.

Vitamin ve mineral desteği

Sürekli kameralarla, spot ışıklarla muhattap olan ve saçlarında ipeksi görünüme önem veren modeller güçlü, sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak için güzellik vitamini olarak da bilinen biyotin  ve keratin desteklerinden faydalanıyorlar. Uzmanlar saç köklerinin zayıflamasını önleyen B vitamininin de parlak ve gür saçlar için önemli olduğunu belirtiyorlar. Saç sağlığı için bu vitamin desteklerine önem vermek geçerli bir çözüm olabilir.

Deniz suyu spreyleri ile saçlarınıza hacim kazandırın

Saça doku kazandıran deniz suyu spreyleri saç dokusunu kuvvetlendiriyor, saçların daha parlak ve gür bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Özellikle kıvırcık ve dalgalı saçlar için ideal olan deniz suyu spreyleriyle hacimli buklelere sahip olmak daha kolay.

Sürtünmeyi azaltın

Sac BakimiUyku sırasında yastık ile meydana gelen sürtünme saçların yıpranıp kırılmasına sebep olabilir. Saçın sürtünmesini azalatmak ve böylece daha az yıpranmasına sebep olmak için saten yastık kılıfları kullanılması öneriliyor.

Hacim Kazandırın

Uzun saç ağırdır, hacim verici ürün kullanılmazsa saçlar gün içinde düşer ve cansız bir görünüme sahip olur. Banyodan sonra nemli olan saç diplerinine uygulanılacak az sertliğe sahip bir hacim verici köpük saçların kurumasına sebep olmadan hacimlendirecektir.

Tepe topuzu saçı zorluyor

Tepe topuzu yaparken saçlar gerdirerek ve zorlayarak toplandığından dolayı  yıpranıp ve kopmalara sebep olur. Topuzun saçları zorlamamak adına daha ensenize yakın bölgelerden yapılması öneriliyor.

Saçlarınızı ılık suyla yıkayın

Nasıl yün ve kaşmir kazaklar yıkarken suyun ısısına özen gösteriliyorsa, saçlar için de aynı hassasiyetin gösterilmesi gerekir. Ilık ve hatta dayanılabiliniyorsa soğuk su ile yıkanan saçlar mükemmel bir şekilde parlayacak ve sıcak suyun yıpratıcılığından korunacaktır.

Saç derisinin yenilenmesine yardımcı olun

Güçlü, sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak için önerilerden biri de saç derisinin yenilenmesine destek olmaktır. Saç derisi bakım serumları ile haftada birkaç kere masaj yapmak veya hindistan cevizi yağı ve avokado yağı gibi saç derisini besleyen yağlar içeren bir şampuan kullanmak daha sağlıklı, güçlü ve kırıksız saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler