Güneş Yanığına Karşı Çay Tedavisi

Güneş Yanığına Karşı Çay Tedavisi

Güneş Yanığına Karşı Çay Tedavisi

Güneş Yanığına Karşı Çay Tedavisi

Güneş yanığı cildinize gerek kısa vadede gerekse uzun vadede çeşitli zararlar verir. Bu nedenle güneş yanığından kaçınmak için mutlaka güneşle direkt temastan uzak durulması ve koruyucu kullanılması gerekir. Ancak çoğu kişi bu kurala uymaz ve bu da ciltte pembelik ya da kırmızılık şeklinde kendini gösteren yanıkların oluşmasına neden olur. Eğer siz de bu gibi bir durumla karşılaştıysanız aşağıda sizler için hazırladığımız çay poşetlerini içeren doğal tedavi yöntemini uygulayabilirsiniz.Öncelikle yapmanız gereken şey kaç tane sallama çaya ihtiyacınız olacağına karar verin. Bunu yaparken güneş yanığı olan bölgelerinizin genişliğini göz önünde bulundurun. Bir sallama çay yaklaşık olarak 5 santimlik bir alan için idealdir. Örneğin; eğer yüzünüzde güneş yanığı oluştuysa 3 tane çay poşeti genellikle yeterli olacaktır.

Güneş Yanıklarının Tedavisinde Çay Kullanımı

Lazım olacak sallama çay poşetini belirledikten sonra küçük bir kase soğuk su alın.Çay poşetlerini suyun içine yerleştirin ve yaklaşık olarak 30 saniye bekletin. Böylece yeterince ıslanmış olurlar.Bu işlemden sonra sallama çay poşetlerini alın ve güneş yanığı sebebiyle zarar görmüş bölgelerinize yerleştirin.İster yavaş ve nazik bir şekilde çay poşetlerini cildinizde gezdirin,isterseniz de yanlıca poşetleri yanık bölgelere yerleştirin ve ellemeyin.Sallama çay poşetlerinin yeteri kadar soğuk olmadığını hissettiğiniz an, en başta yaptığınız gibi poşetleri soğuk su dolu olan kaseye yerleştirip 30 saniye bekleme işlemini tekrarlayın.Bu şekilde tekrarlama işlemine 5 dakika kadar devam edin.İşleme son verdikten sonra 1 saatlik bir ara verin ve 1 saat sonunda işleme tekrar başlayın. ancak yeni çay poşetleri kullanmaya dikkat edin.Bu uygulamayı yaptıktan bir süre sonra yanıklarınızda iyileşme göreceksiniz. Ancak yanıklarınız ağır derecedeyse mutlaka doktorunuza görünmeyi ihmal etmeyin. Aynı şekilde yanıklarınız çok ağır olmasa bile bir cilt doktorundan onay alarak bu işlemleri uygulamanız çok daha iyi olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler