Mutluluğun Sırrı Nedir ?

Mutluluğun Sırrı Nedir ?

Güzellik ve Mutluluğun Sırrı

Çevremizdeki herkes bir mutluluğun arayışındadır. Her yaptığımız işte her seçtiğimiz karşı cinslerde ben mutlu olmak istiyorum deriz. Bunun için zaman zaman yaşanan olaylardan dolayı bu iş beni mutlu etmiyor ya da eşim, sevgilim, ailem ve dostlarım beni mutlu etmiyor gibi cümleler ile yeni yeni bir mutluluk arayışlarının kapılarını aralarız. Peki mutluluğun sırrı ne, bir insan nasıl mutlu olabilir? Buna sizde dahilsiniz sadece karşıdakilerin sizi mutlu etmesini düşünmeyin. Sizin de mutlu edebilmeniz herkes tarafından sevilen bir karakter olmanızı hayatınızın mutluluk içerisinde geçmesi nasıl mümkün olacaktır. Hep birlikte bu arayışımıza çare bulalım.

Mutlu Olmak İçin Adım Atın

Öncelikle her zaman yukarıda da biraz değindiğimiz gibi mutluluğu hep arıyoruz fakat biz mutlu olmak için ne yapıyoruz? Soru biraz kafanızı karıştırmış olabilir ama gizemi anlamak için bir kez daha okumanızda fayda var. Her an mutluluk için her şeyin en iyisini en fazlasını istiyoruz. Hiç elimizde olanlarla yetinemiyoruz. Arzularımızı bir an olsun dizginlemeden yaşayıp gidiyoruz. Her şeyi istiyoruz ama ulaşınca ondan da sıkılıyoruz. ‘Hep daha fazla hep daha iyi olsun’ derken bu seferde hiç bir şeyden zevk alamaz hale geliyoruz.

Aslında bu sözler basit gelebilir ama elinizdekilerin kıymetini bilmeyen insan hayatta mutlu olması mümkün değildir. Biz buna şükretmek diyoruz. Mutlu olmak için kıymet bilmeniz gerekmektedir. Her zaman daha iyisini istemek sizi ilk başlarda mutlu ediyor gibi hissettirse de sonu hüsrandır.
‘Bir ülkenin hükümdarı bütün toprakları elle geçirmek ister ve bunun için çalışmalar yapar. Her sahip oldukları topraklar için sevinir ve mutlu olur. Bir gün tüm toprakları ele geçirir fakat bir odada ağlarken bulunur ve sorarlar neden ağlıyorsunuz istediğiniz olmadı mı ? diye. Oldu ama artık alacağım bir yer kalmadığı için mutluluğumun da bir anlamı kalmadı diyerek ağlamaya devam etmiş..’ Kısacası her şeyi elde etmek , her şeyin en iyisine kavuşmak insanları mutlu etmeye yetmez. Bir mutluğun hemen ardından bir mutsuzluk sizi bulacaktır. Bir sevincin hemen ardından bir üzüntü sizlere gelecektir. Bunun için siz siz olun mutlu olmak adına arzularınıza yenik düşmeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler