Hamileliğin 4. haftası

Hamileliğin 4. haftası

Hamile olmak bir çocuğa sahip olmak her kadının istediği bir şeydir. Ne olursa olsun bir insana hayat vermenin duygusu sonsuz olsa da her durumda olduğu gibi zorlukları da olmuyor değil. Hamileliğin başından sonuna kadar zorlu bir süreç geçiyor ve bu durumda annelerin tedbirli olması gerekiyor. Bugün sizlere hamileliğin 4. haftasını anlayacağız buyurun başlayalım. 

  • Hamileliğin 4. haftası ilk olarak adetiniz kesilmeye başlar ve bu süreç içinde asla tekrar etmez. Bu durum test yapmanız için sizi teşvik ettiğinde hamile olduğunuzu anlarsınız. Bu süreç içinde bebeğiniz embriyo durumundadır ve neredeyse bir haşhaş tanesi boyutundadır. Bu süreçte bebeğinizin içinde yaşayacağı su kesesi ve sizden besin alacağı besin kesesi oluşmaya başlar.

 

  • Anne için oluşan sorunlar arasında ise halsizlik, kanama, kasık bölgesinde ağrı, ağızda salya artışı, sık tuvalete çıkma, mide bulantısı ve halsizlik gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Ancak eğer bu belirtiler ile karşılaşmadıysanız endişe duymayın her anne adayında görünen bir durum değildir. Bağışıklık sisteminiz ile alakalı bir durum olabilir.

  • Annenin vücudunda değişen durumlara tekrar gelir isek artık kalbiniz normale göre daha hızlı atar. Yükselen hamilelik hormonları ve artan kan hacmi nedeni ile meme uçları normale göre daha hassas olur ve ara ara acımaya başlar. Halsizlik ve yorgunluk duygusundan kurtulmak için dengeli bir beslenme düzeni oluşturmanızda fayda var. Ayrıca çocuğunuzun daha sağlıklı bir büyüme yaşaması için sigara ve alkol kullanıyorsanız bırakmanız gerekecektir.

 

  • Annelerin genel olarak düştüğü hatalar içinde en çok rastlanan şey eğer bir diyet yada sıkı bir beslenme programı uygulanıyor ise hamile olduklarını öğrendikleri halde devam etmeye çalışırlar. Ancak bu süreçte kilo almaya alışmak zorundasınız eğer beslenmenizden keserseniz bebeğinizde herhangi bir sorun olmasına neden olabilirsiniz. Bunun yerine daha sağlıklı bir vücut için hamile annelere özel sporlardan yapabilirsiniz.

  • Bebeğiniz henüz çok küçük olduğu için gözle görülür bir gelişme göremezsiniz. Ancak 4. hafta sonuna kadar bebeğinizin damar yolları, kafa tası, solunum yolları gibi organları oluşmak için ilk adımı atar. Bu haftanın sonunda bebeğinizi hissetmeye bir annelik iç güdüsü olarak başlarsınız. Buda size daha büyük bir mutluluk verir.

 Hamileliğin diğer haftalarıHamileliğin 8. haftasıHamileliğin 12. haftasıHamileliğin 16. haftasıHamileliğin 20. haftasıHamileliğin 24. haftası

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler