Hamilelik Döneminden Önce Yapılması Gereken Testler

Hamilelik Döneminden Önce Yapılması Gereken Testler

Evlilik kurumunun kısa bir süre ilerlemesinin ardından evli çiftler bebek yapmak isterler. Bebek yapma konusunda birçok konuşma geçen çiftlerin bebek istedikleri kesin bir durumsa; öncelikle doktora gitmeleri gerekiyor. 9 aylık hamilelik süresi kapsamında hem anne adayının hem de taşıdığı bebeğin sağlıklı bir süreç yaşaması için hamilelik öncesi testler kesinlikle yaptırılmalıdır. Bu yazımızda sizlere hamilelik öncesinde yaptırılması gereken testlerden söz edeceğiz.

Hamilelik Döneminden Önce Yapılması Gereken Testler Nelerdir?

 

  • Hamilelik Öncesi Kan Testi

Hamilelik Öncesi Kan TestiHamile kalmadan önce anne adayları ile baba adayları kan testi yaptırırlar. Eşlerin sahip oldukları kan grupları hakkında bilgi sağlanır ve tam kan sayımı adı verilen; kan değerlerinin nasıl olduğu konusunda bilgi edinilir.

Tavsiye yazı:  Doğurganlığı Arttıran Besinler

  • Hamilelik Öncesi Kanama Profili

Hamilelik Öncesi Kanama ProfiliHamilelik döneminin ilk 3 ayında ve doğum anında kanamalar gözlenebilir. Bu gibi durumlar karşısında alınabilecek önlemlerin önceden belirlenmesi için anne adayının kanama profiline bakılmasında fayda var. Bu nedenle de hamilelik öncesi yapılabilecek testler arasında kanama profili sonucunun alınması da yer buluyor.

  • Hamilelik Öncesi Tam İdrar Tahlili

Hamilelik Öncesi Tam İdrar TahliliHamilelik döneminden önce tam bir idrar tahlilinin de yapılmasında fayda vardır. Böylece idrar yolları hakkında kesin bir bilgi sağlanır, enfeksiyon ya da iltihap olması durumunda önceden önlemler alınmış olur. Hamile kalmadan önce kadın doğum uzmanına başvurarak siz de bu ve diğer testleri yaptırmış olursunuz. Arama Terimleri:

    hamilelik cinsel ilişki, hamilelik tedavisi goruyorum yuruyus yapmak doğru mudur
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler