Hamilelikte içilmemesi gerekenler

Hamilelikte içilmemesi gerekenler

Hamile iken tüketilmesi gereken içecekler keyfe ve duruma göre değişe bilirken tüketilmemesi gereken şeyler her zaman sabittir. Hamile olduğunuzu anlayıp doktora gittiğiniz zaman size içmemeniz ve yememeniz gereken şeyler konusunda uyarılarda bulunacaktır. Bugün sizlerle hamile iken içmemeniz gereken şeyleri paylaşacağız. Buyurun bakalım. 

ALKOL

Alkol hamile değilken bile tüketmemeniz gereken ve bağımlılık yapan içecekler arasında yer alıyor. Uzun vadede alkol tüketimi size psikolojik sorunlar ve fiziksel çöküntüler yaratabilir. Ayrıca hamile iken içilen alkol hem bebeğinizin gelişiminde olumsuz etki yaratırken hemde bebeğinizin doğuştan alkol bağımlısı olmasına neden olur. Buda çocuğunuza yapacağınız en büyük kötülükler arasında yer alıyor. 

SİGARA

Sigarada tıpkı alkol gibi hayatınız boyunca tüketmemeniz gereken şeyler arasında yer alıyor. Nedeni ise bilindiği üzere içerisinde bulunan nikotin ve son derece zehirli maddelerden dolayıdır. Henüz daha gelişme döneminde olan ve bir nevi hayatta kalma savaşı veren bebeğiniz sizin içtiğiniz ve yediğiniz her şeyden bir miktar alır. Sigara içmeniz durumunda bu zehirler bebeğinize de geçer ve ciddi sağlık sorunları oluşturur. 

COLA

Cola içeriğinde bulundurduğu zararlı şeker ve asitten dolayı zararlı içecekler arasında yer alıyor. Hamilelik döneminde ise bu zarar bir kaç kat daha fazla artıyor. Hem aşırı şekilde asit hemde şeker tüketmeniz sağlığınız açısından olumsuz etkenler oluştururken dişlerinizi sarartıp hızlı kilo almanıza neden olur. 

KAHVE

Kahve bazı insanlar için bir uyanma aracı haline gelmiş bulunuyor. Eğer kahveyi çok seviyor ve ben bırakamam diyorsanız kahve içmeye daha az miktarlarda devam edebilirsiniz. Mesela günlük olarak 3 fincan kahve içiyorsanız bunu 1 fincana düşürmeniz yeterli olacaktır. Nedeni ise kahve içerisinde yüksek derecede kafein bulundurur bu hem sizin yemek düzeninizi hemde uyku düzeninizi bozar. 

ŞALGAM

Şalgam oldukça fazla tüketilen ve sevilen içecekler arasında yer alıyor ancak hamilelik döneminde bazı sorunlar ortaya çıkartabiliyor. Şalgam suyu turşu suyuna benzer ve tadı acıdır fakat gereğinden fazla olan acı hem midenizin rahatsız olmasına hemde bebeğinizin rahatsız olmasına neden olur. Eğer şalgamdan vazgeçemem diyorsanız acısız olanı tercih edip miktarı azaltabilirsiniz.Hamilelik ile ilgili diğer yazılarımızHamilelikte neler yenilmemeli?Hamilelikte içilmesi gerekenlerHamilelikte neler yenilmeli?Hamilelikte nelere dikkat edilmeli? 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Gerekenler Hamilelikte

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler