Hastalanan Çocuklarda Beslenme

Hastalanan Çocuklarda Beslenme

Bebeklik ve çocukluk döneminde beslenme çok önem taşıyor. Sonraki yıllarda daha sağlıklı bir bağışıklık sistemi olması için ve bunun yanı sıra da gelişim özellikleri yaşlara göre uygun bir şekilde devam edebilmesi için yapılması gereken temel yapı taşı beslenmedir. Çocuklar için beslenme her ne kadar büyük bir konuysa; çocuklara sağlıklı besinler yedirmek de bir o kadar büyük sorun halini alıyor. Bu durum çocuklar hastalandığında daha da zor oluyor. Biz de sizlere hastalık döneminde çocuklarınıza nasıl besinler vermeniz gerektiğini açıkladık.

Hastalanan Çocuklarda Beslenme Nasıl Olmalıdır?

çorbaBeslenme uzmanları tarafından hastalanan çocukların beslenmesi için verilen ilk öneri çorbadır. Hatta Amerikalı ve ABD’li beslenme uzmanları çocuklarınızın burnundan bir damla bile akıntı gelse; çorba içirmenizi önermektedir.Hastalanan çocuklarınıza içirebileceğiniz en iyi çorbalardan bir tanesi tavuk suyudur. Tavuk suyuna yapılan çorbanın vücutta hastalıklı olan semptomları bularak bunların vücuttan atılmasına yardımcı oluyor. Dolayısı ile de bir gelenek haline gelen tavuk suyuna çorba aslında bir koca karı ilacı değil; beslenme uzmanları tarafından da önerilen gıda maddesi niyetine içilebilen çorbadır.Çocuk beslenmesinde hasta olunduğu zaman dikkat edilmesi gereken konu; kalori oranıdır. Normalden daha fazla kalorinin vücuda sokulması gerekiyor ve bu sayede az ancak; tam bir beslenme elde edilmiş oluyor. Hastalık döneminde şekerlemeler ve tatlılar ise; beslenme listesinden mutlaka kaldırılmalı deniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler